شنبه 26 اکتبر 13 | 15:12

شگرد جدید کلاهبرداری پیامکی

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شگرد جدید کلاهبرداری پیامکی با عنوان طرح دوستی و ارتباط به شهروندان هشدار داد.


سرهنگ عبدالمطلب مرتضویان ظهر امروز در جمع خبرنگاران مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا شگرد جدیدی تحت عنوان کلاهبرداری از حساب بانکی شناسایی شده است.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد افزود: اخیرا کلاهبرداران حساب‌های بانکی اقدام به ایجاد ترفندهای خاص در جهت سرقت وجه از افراد ساده لوح در سطح جامعه می‌کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شگرد افراد کلاهبردار به این نحو است که ابتدا اقدام به شناسایی و برقراری ارتباط با افرادی که از نظر دارایی صاحب مال و ثروت فراوان بوده، کرده و بعد با فن بیان خوب و یا دادن پیامک مبنی بر ایجاد رابطه و دوستی خواسته‌های خود را مطرح می‌کنند.

سرهنگ مرتضویان خاطرنشان کرد: دریافت پیامکی تحت عنوان «من حاضرم با شما دوست بشم می‌تونی … پول به حسابم واریز کنی تا اعتمادم به تو بیشتر بشه» از جمله پیامک‌های سوءاستفاده کنندگان است.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: شگرد این قبیل افراد کلاهبردار به این نحو است که در گام اول ابتدا پیامک متنی با این مضمون که «من حاضرم دوست شما شوم در صورت تمایل عدد شش را به همین شماره تلفن همراه پیامک کنید» با چنین شگردی به افراد موردنظر ارسال و با آن‌ها رابطه برقرار می‌کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: افراد ساده پس از دریافت این پیامک ناخودآگاه شگفت‌زده و ترغیب می‌شوند و جواب پیامک دریافتی را پاسخ می‌دهند و با ارسال کننده این پیام تماس می‌گیرند و پس از اعلام موافقت از سوی تماس گیرنده، خانمی با آن‌ها تماس گرفته و عنوان می‌کند در صورتی که نصف مبلغ به حسابش واریز شود حاضر است با او دوست شود و در ادامه جهت عادی‌سازی موضوع و تضمین قضیه چنین ابراز می‌کند که باقی‌مانده حساب را بعد از اولین ملاقات دریافت می‌کند.

مرتضویان با اشاره به این‌که افراد ساده لوح پس از این که‌این خانم با آن‌ها سر گفت‌وگوی تلفنی را باز می‌کند و پس از مکالمه اولیه آنگاه با موافقت و رضایت کامل مبلغ درخواستی را بدون فوت وقت به حساب فرد مورد نظر واریز می‌کنند.

این مسئول انتظامی افزود: پس از مدتی منتظر وعده ملاقات می‌مانند دریغ از این‌که بعد از انتقال حساب دیگر خبری نه از آن زن است و نه ملاقاتی.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: افراد فریب خورده مستأصل و درمانده در این راه به علت حفظ آبرو و رعایت سایر مسائل دیگر نمی‌دانند این کلاهبرداری را چگونه در مراجع قضائی مطرح کنند و به این ترتیب از پیگیری پول بر باد رفته خود انصراف و در آخر کلاهبرداران از این طریق طعمه‌های خود را به راحتی فریب داده و از آنان کلاهبرداری می‌کنند و ثروت‌ زیادی طی چند روز کسب می‌کند.

مرتضویان در پایان گفت: گاها پشت این قضیه مردانی هستند که با ضبط صدای یک زن و از طریق نرم افزارهای رایانه‌ای که تقلید صدا انجام می‌دهند این نقشه را طراحی و عملی می‌کنند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: