یکشنبه 27 اکتبر 13 | 11:55
بامروت‌نژاد:

موضوع ویژه جشنواره عمار «مرگ بر آمریکا» است

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: موضوع «مرگ بر آمریکا» در واقع ویژه ترین موضوع چهارمین جشنواره به شمار می رود.


IMAGE635184688817556078حامد بامروت‌نژاد، مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار، گفت: چهارمین دوره جشنواره عمار با موضوعات «تاریخ معاصر ایران»، «فتنه سال 88»، «بیداری اسلامی و جهانی»، «نقد درون گفتمانی» و «جنگ نرم» و «اقتصاد مقاومتی» است.

وی افزود: در این دوره جشنواره عمار موضوع «مرگ بر آمریکا» است؛ در واقع «مرگ بر آمریکا» موضوع ویژه چهارمین دوره این جشنواره خواهد بود. فیلم هایی که در باره جنایت و توطئه های آمریکا علیه مردم ایران است در این بخش نمایش داده می شوند و داوری آنها نیز به صورت جداگانه انجام خواهد شد.

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار با اشاره به مخاطبان این دوره از جشنواره اظهار داشت: رویکرد جشنواره عمار نمایش فیلم های دریافتی به عموم مردم است؛ امسال فراخوان اکران های مردمی همزمان با فراخوان جشنواره اعلام شده است. در واقع افرادی که می خواهند همزمان با جشنواره عمار فیلم های این جشنواره را در اقصی نقاط کشور اکران کنند می توانند در سایت جشنواره ثبت نام کنند تا فیلم ها در اختیار آنها قرار دهیم.

وی درباره قالب‌های بخش مسابقه جشنواره عمار گفت: فیلم داستانی(کوتاه و بلند)، مستند (کوتاه و بلند)، پویانمایی، نماهنگ، فیلمنامه، برنامه تلویزیونی، مقاله و نقدهای سینمایی از قالبهای اصلی جشنواره است.

بامروت نژاد ادامه داد: طبیعتا اکران کنندگان می توانند فیلم های جشنواره عمار را در مدارس، دانشگاه ها، مساجد، پایگاه های بسیج و هر جایی که شرایط اکران فیلم مهیا باشد، می توانند اقدام به نمایش فیلم ها کنند.

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار با بیان اینکه اکران کنندگان تا 30 آذر ماه مهلت دارند برای اکران فیلم ها در سایت جشنواره عمار ثبت نام کنند، اظهار داشت: سال گذشته نزدیک به 900 اکران کننده همزمان با جشنواره عمار فیلم های این جشنواره را اکران کردند؛ ولی هنوز تعداد اکران کنندگان چهارمین دوره جشنواره عمار مشخص نشده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه موضوعاتی وجود دارد که تا به حال در جشنواره ها به آنها پرداخته نشده است، خاطر نشان کرد: مسابقه «فیلم ما»، بخش جدید دیگری است که به جشنواره عمار امسال افزوده شده است. بخش مسابقه «فیلم ما» شامل «شهید ما»، «مسجد ما»، «مدرسه ما»، «محله ما»، «نمازجمعه ما»، «13 آبان ما» و «اکران مردمی ما» اعلام شده که در این بخش فیلم‌های تجربی تولید شده با دوربین‌های تصویربرداری خانگی و یا تلفن همراه می‌توانند شرکت نمایند همچنین فرمت ارسال اثر در این بخش آزاد است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: