یکشنبه 27 اکتبر 13 | 12:02

انتشار بیست و پنجمین شماره ساعت صفر

در این شماره از ماهنامه ساعت صفر این عناوین را مطالعه می‌کنیم: «هنوز معجزه اتفاق می‌افتد»، «اخبار مهدویت»، «مناسبات ماه مهر»، «دکتر عباس زریاب خوبی که بود؟»، «معرفی کتاب»، «ستاره­ای از شهر حله»، «کانون مفتاح حلقه وصل نوجوانان با مسجد مقدس جمکران»، «حصر آبادان شکسته شد»، «می­خواهیم دانشجو منتظر تربیت کنیم»، «شعر»، «داستان مهدیت: آن زن»، «گزارشی از نخستین گردهمایی فعالان مهدویت»، «راه یافتگان نور: روزنامه­نگاری که مسلمان شد»، «شیطان در ادیان و اساطیر»…


بیست و پنجمین شماره ماهنامه ساعت صفر ویژه مهر ماه 92 با مدیر مسؤولی سید مسعود پور سیدآقایی از سوی مؤسسه آینده روشن منتشر شد.

در این شماره از ماهنامه ساعت صفر این عناوین را مطالعه می‌کنیم: «هنوز معجزه اتفاق می‌افتد»، «اخبار مهدویت»، «مناسبات ماه مهر»، «دکتر عباس زریاب خوبی که بود؟»، «معرفی کتاب»، «ستاره­ای از شهر حله»، «کانون مفتاح حلقه وصل نوجوانان با مسجد مقدس جمکران»، «حصر آبادان شکسته شد»، «می­خواهیم دانشجو منتظر تربیت کنیم»، «شعر»، «داستان مهدیت: آن زن»، «گزارشی از نخستین گردهمایی فعالان مهدویت»، «راه یافتگان نور: روزنامه­نگاری که مسلمان شد»، «شیطان در ادیان و اساطیر»، «عرفه؛ نجوای نیازمند با نیاز»، «مروری بر کلیات دعای عرفه»، «آشنایی با کارگاه­های آموزش خانه موعود»، «تجلی اسلام در حج»، «وبلاگ مهدویت: روزهای سرد وبلاگستان فارسی زبان در راه است»، «مرکز مجازی مهدویت؛ جایی برای آشتی با امام عصر علیه السلام»، «سینما: این تصویر واقعی آخرالزمان است» و «تحلیلی بر فیلم آپوکالیپتو». در بخش «معرفی کتاب» به بررسی دو کتاب «قافله شکر» و «کمال هستی» پرداخته شده است.

در قسمت بررسی معرفی کتاب «قافله شکر» آمده است: کتاب «قافله شکر» اخبار و روایات درباره حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف منجی بشریت را به سبکی جدید، به صورت گلچین در اختیار علاقه­مندان گذاشته است. این کتاب دارای هفت قافله (فصل) و شکرهای (موضوعات) متفاوت و مرتبط است. در فصل اول محور اخبار و روایت، پیرامون موجود بودن و شخصیت حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

IMAGE635180512197968750

در قافله دوم محور کار غیبت و نهان زیستی امام است. قافله سوم به بحث ظهور و اخبار مرتبط با آن است. در فصل چهارم سعی شده احادیث و روایات متفاوت از امام مهدی مرتبط با خدا، پیامبران و معصومین علیهم السلام لحاظ شود. در بخش پنجم یک عده متفرقات و پراکنده‌هایی مرتبط با موضوع آمده است که می‌تواند قطره‌ای از اقیانوس وجود حضرت را برای ما به نمایش بگذارد و قافله ششم را توضیحات تشکیل می‌دهد. در این بخش سعی شده است با استفاده از عقل، سنت، کتاب و روایات برخی ایهامات در وادی مهدویت پاسخ داده شود. قافله پایانی را تصاویری از مکان‌های مرتبط با حضرت مهدی علیه السلام تشکیل می‌دهد.کتاب «قافله شکر» نوشته سید مرتضی میر سراجی از سوی انتشارات سراج‌نور منتشر شده است. در قسمت بررسی کتاب «کمال هستی در عصر ظهور» این مطلب را می‌خوانیم: کتاب «کمال هستی در عصر ظهور»، ظهور و انقلاب امام زمان علیه السلام را در جهت روند رشد و کمال هستی دانسته و عصر ظهور را دوران کمال یافته هستی بیان کرده است. بهره‌گیری از آیات و روایات، در این خصوص به کمک نویسنده آمده است.

حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، هم از نظر سجایای انسانی و ولایی شخصیت و هم از نظر دانش و بینش آنچنان والاگوهر است که نمونه‌اش را جز در میان خاندان معصوم پیامبران علیهم السلام نمی‌توان جست. «کمال هستی در عصر ظهور» عنوان مجموعه‌ای است که تصویری از جهان عصر ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را نمایان کرده است. این اثر در 15 بخش، گوشه‌ای از عصر ظهور را که بر اساس روایات و اخبار نقل شده، ترسیم کرده است. به اعتقاد مؤلف ظهور و انقلاب امام زمان در جهت روند رشد و کمال‌هستی است و عصر ظهور، دوران کمال یافته‌هستی است. او براین اساس، رویش گیاهان و نزول باران بر زمین و هموار شدن برای استفاده انسان‌ها، ظاهر شدن معادن و گنج‌های زمین، تقسیم اموال عمومی به تساوی، وسعت بلاد و نورانی شدن زمین، جوانی اصحاب امام و طولانی شدن عمر افراد و ازدیاد نسل را که به عنوان نشانه‌های ظهور ذکر شده است، از جمله حرکتهای هستی به سوی کمال دانسته و با بهره گیری از آیات و روایت، مباحثی را در خصوص آنها ارائه داده است. کتاب «کمال هستی در عصر ظهور» نوشته محمد باقر علم الهدی با بهای دو هزار تومان از سوی انتشارات پیام طوس روانه بازار شده است.

در بخش «راه یافتگان نور: روزنامه­نگاری که مسلمان شد» به چگونگی مسلمان شدن امینه اسلمی، روزنامه‌نگار مسیحی اشاره شده است. در قسمتی از این متن می‌خوانیم: او از مخالفان سرسخت اسلام بود و اسلام را دینی ساختگی و مسلمانان را افرادی عقب مانده می‌دانست و در کنار تحصیل در دانشگاه به تبلیغ مسیحیت نیز می‌پرداخت. او وقتی شروع به مطالعه قرآن کرد، چنان غرق در مطالعه شد که در عرض یک و سال و نیم 15 کتاب اسلامی نیز مطالعه کرد و هرچه بیشر مطالعه می‌کرد، بیشتر دچار ابهام و تردید می‌شد، او حتی نمی‌توانست باور کند که خواندن این کتابها تا این حد عقایدش را متزلزل کند. او در می 1977 در مقابل روحانی مسلمانی شهادتین را به زبان آورد.امینه روزی به خاطر حجاب از کارش اخراج شده بود، حالا دیگر تبدیل به رئیس جمعیت بین المللی زنان مسلمان شده بود و دائم برای سخنرانی به کشورهای مختلف می‌رفت و با چند سال پیگیری توانست دولت آمریکا را متقاعد کند که تمبر رسمی تبریک عید فطر را به زبان عربی برای مسلمانان منتشر کند.

او قبل از ازدنیا رفتنش راه اندازی چند مرکز مطالعه و پژوهشهای زنان نو مسلمان و فرهنگسرایی برای فرزندان آنها را شروع کرده بود. گفتنی است بیست و پنجمین شماره ماهنامه ساعت صفر، در 50 صفحه و بهای سه هزار و چهارصد تومان از سوی مؤسسه آینده روشن راهی بازار نشر شده است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: