سه‌شنبه 05 اکتبر 10 | 13:03

چرا برای رأی‌گيری بايد التماس نمايندگان را كرد؟!

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحي مقدم در جلسه علني مجلس در تذكري آيين نامه‌اي مبني بر حفظ شأن و جايگاه مجلس نسبت به اداره آن و ميزان مشاركت نمايندگان در راي گيري‌هاي صورت گرفته براي طرح اصلاح الگوي مصرف انرژي انتقاد كرد.


حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحي مقدم در جلسه علني مجلس در تذكري آيين نامه‌اي با استناد به بند 11 ماده 23 آئين نامه داخلي مجلس مبني بر حفظ شأن و جايگاه مجلس نسبت به اداره آن و ميزان مشاركت نمايندگان در راي گيري‌هاي صورت گرفته براي طرح اصلاح الگوي مصرف انرژي انتقاد كرد.

وي خطاب به لاريجاني اظهار داشت: اگر نگاهي به صحن مجلس بيندازيد مي‌بينيد آيا نمايندگان مشغول به راي گيري هستند يا كار ديگري.

اين نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به اينكه اين موضوع از نتايج راي‌‌گيري در مواد تذكر مذكور نيز مشخص است، ادامه داد: در ماده 11 اين طرح 52 نفر از نمايندگان حاضر، در ماده 12، 33 نفر در ماده 13، 46 نفر در ماده 14، 25 نفر در ماده 15، 36 نفر در ماده 16، 44 نفر و در ماده 17، 46 نفر از نمايندگان حاضر در راي گيري‌هاي صورت گرفته شركت نكردند.

مصباحي مقدم خطاب به رئيس مجلس گفت: چرا بايد به نمايندگان براي شركت در راي‌گيري‌ها التماس كرد.

علي لاريجاني، رئيس مجلس شوراي اسلامي اين تذكر را وارد دانست و گفت: بحث اصلاح الگوي مصرف انرژي موضوع بسيار مهمي است و نمايندگان بايد در راي گيري‌هاي شركت كنند.

  1. maki
    7 اکتبر 2010

    سلام مجلس و ابزار قانونی تیغه ای دولبه است که هم میتواند مخرب وهم میتواند سازنده باشد ولی متاسفانه! دخالت مجلس حتی در نمودار سازمانی دولت نوعی تمامیت خواهی است ؟ چرا باید بحث سازمان تامین اجتماعی که سازمانی عمومی وغیر دولتی و از حقالناس ارتزاق میکند با یک طرح دو فوریتی به صورتی دراید که دیگر ؟؟؟؟!!!!!!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.