دوشنبه 28 اکتبر 13 | 12:05

ناامیدی صهیونیست‌ها از گنبد آهنین

همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کرده که اسرائیل نمی‌تواند از طریق سامانه گنبد آهنین امنیت فلسطین اشغالی را تامین کند.


ناامیدی صهیونیست ها از گنبد آهنینمقام‌های رژیم صهیونیستی پس از حدود سه سال از راه اندازی سامانه موشکی موسوم به گنبد آهنین برای دفاع در برابر شلیک موشک، اکنون به ناکارآمدی آن اعتراف کرده‌اند.

این سامانه موشکی با تبلیغات فراوان صهیونیست‌ها اوایل ۲۰۱۱ با ماموریت هدف قراردادن موشک و گلوله‌های توپ شلیک شده در فاصله ۴ تا ۷۰ کیلومتری طراحی و راه اندازی شد، اما هیچگاه نقطه اتکایی برای صهیونیست‌ها به منظور رهایی از کابوس شلیک موشک‌های مقاومت نبود.

اکنون اعتراف به شکست این سامانه و تاکید کار‌شناسان بر ضعف‌های فراوان آن چالش امنیتی تازه‌ای را برای مقام‌های رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، به نقل از «ناتان فابر» کار‌شناس سامانه‌های موشکی رژیم صهیونیستی نوشت: این سپر موشکی در یک جنگ تمام عیار به طور کامل شکست ‌خورده است.

فابر تصریح کرد: راهبرد رژیم صهیونیستی در به کارگیری سپر چند لایه موشکی نقاط ضعفی دارد که ممکن است در یک جنگ تمام عیار اسرائیل را با مشکل مواجه کند.

وی که ۳۰ سال در صنعت هوایی فعالیت کرده و ۱۰ سال هم به نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی مشاوره داده، تاکید کرد سامانه موشکی رژیم صهیونیستی به تنهایی قادر به پاسخگویی به حملات علیه مراکز استراتژیک نیست، به طوریکه در جریان جنگ هشت روزه غزه در نوامبر ۲۰۱۲، این سامانه نتوانست موشک‌های شلیک شده از سوی مقاومت فلسطین را رهگیری کند

همچنین رئیس پروژه سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در گفتگو با کانال ده تلویزیون این رژیم به ناکار آمدی این سامانه در برابر مقاومت اذعان کرد.

«یوسی دروکر» تاکید کرد: نباید به عملکرد سامانه ضد موشکی گنبد آهنین اعتماد کامل داشت.

وی گفت: آتشبار و موشک‌های بکار رفته در سامانه گنبد آهنین هزینه‌های بسیار گذافی بر دوش ارتش رژیم صهیونیستی نهاده و این درحالی است که این سامانه قادر نیست موشک‌های مقاومت را متوقف کند.

همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کرده که اسرائیل نمی‌تواند از طریق سامانه گنبد آهنین امنیت فلسطین اشغالی را تامین کند.

فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد: در صورت وقوع جنگ، سامانه گنبد آهنین قادر به محافظت از صهیونیست‌ها نیست.

«عمیر ایشل» فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی گفت: سامانه گنبد آهنین در قبال حملات موشکی به سرزمین‌های اشغالی ضعیف است و نمی‌تواند به موقع در برابر حملات موشکی و راکتی عکس العمل مناسب نشان دهد.

ایشل اظهار کرد: سران رژیم صهیونیستی باید در محاسبات خود در استقرار سامانه گنبد آهنین تجدید نظر کنند، در غیر این صورت این رژیم بسیار آسیب پذیر خواهد بود.

از سوی دیگر، روزنامه صهیونیستی «معاریو» هم با اذعان به ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در رهگیری موشک‌های مقاومت فلسطین نوشت: گنبد آهنین حتی یک موشک را هم سرنگون نکرده است.

اذعان صهیونیست‌ها در ناتوانی سامانه گنبد آهنین در حالی است که در جنگ هشت روزه غزه (۱۴ تا ۲۱ نوامبر ۲۰۱۲)، مقاومت فلسطین با شلیک صد‌ها فروند راکت و موشک به مناطق راهبردی فلسطین اشغالی از جمله مراکز نظامی و امنیتی، ضربات سنگینی به رژیم صهیونیستی وارد کرد؛ به طوری که به گفته کار‌شناسان نظامی صهیونیستی، سامانه گنبد آهنین فقط توانست ده درصد از موشک‌های شلیک شده را رهگیری کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: