دوشنبه 28 اکتبر 13 | 13:17

واکنش جنتی به توقیف روزنامه بهار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که روزنامه بهار در مقالات روز چهارشنبه و شنبه گذشته به اختلافات مذهبی و قومی دامن زده است، گفت: این روزنامه طی یکسال گذشته بارها تذکر کتبی دریافت کرده است.


علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار با هیئت علمی فرهنگی کویت که صبح امروز دوشنبه ششم آبان در دفتر وی برگزار شد با اشاره به توقیف روزنامه بهار گفت: روز چهارشنبه گذشته مقاله‌ای در روزنامه بهار درج شد که علاوه بر اینکه نوعی تحریف تاریخ اسلام محسوب می‌شد در ایجاد اختلافات مذهبی نقش داشته است.

وی افزود: نه تنها این مقاله بلکه حتی در مقالاتی که روز شنبه در این روزنامه برای جبران خطای شماره قبل منتشر شد نیز به برادران اهل سنت تعرض شد. بنابراین طبق قانون مطبوعات هر نوع مطلبی که در مطبوعات درج شود و بخواهد اختلافات مذهبی و قومی را دامن بزند باید با آن برخورد جدی شود.

جنتی با بیان این مطلب که روزنامه بهار در طول یک سال گذشته چندین تذکر کتبی دریافت کرده و به آنها توجه نداشته است گفت: لذا هیات نظارت به توقیف روزنامه و معرفی به دادگاه رای داد.

وی همچنین با اشاره به دیدار با هیئت علمی فرهنگی کویتی گفت: این هیئت به دعوت ایران به تهران آمدند و از مجموعه‌ای از اساتید دانشگاه، روسای و ادیبان کویتی و جمعی از اعضای انجمن ادیبان کویت است که ظرف دو تا سه روز آینده از مراکز علمی،دانشگاهی و ادبی و برخی موزه‌های ما بازدید می‌کنند.

وزیر ارشاد افزود: تصور می‌کنم که چنین هیئت‌های می‌تواند در تقویت روابط فرهنگی ایران و کویت کمک کند. همچنین برگزاری برخی جشنواره‌های فرهنگی که در دو کشور برگزار می‌شود می‌تواند حتی روی روابط سیاسی نیز تاثیر داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: