دوشنبه 28 اکتبر 13 | 14:18

تشکیک در «صداقت آمریکایی»‌ها در اولین اجتماع علمداران

اولین اجتماع علمداران به منظور اعلام مواضع در برابر برخی انحرافات و بی‌احترامی‌ها نسبت به ساحت مقدس امام خمینی(ره) و خانواده محترم شهدا شب گذشته برگزار شد. تشکیک در «صداقت آمریکایی»ها بخش دیگری از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.


شب گذشته اولین اجتماع علمداران با حضور قاری بین‌المللی رضا قصری زاده، سخنرانی حجت الاسلام شیخ علی سعیدیان و مداحی حاج مهدی ارضی و کربلایی جواد مقدم در مرکز فرهنگی و حسینیه قائم آل محمد(عج) به همت هیئت مهدی جان برگزار شد.

در این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا آغاز شد، حجت الاسلام سعیدیان بر لزوم هوشیاری مسلمانان درباره توطئه‌های جبهه استکبار برای اختلاف افکنی میان فرق اسلامی تأکید کرد. او ایجاد بحث شیعه و سنی را یکی از تاکتیک‌های دشمن برای فروپاشی اتحاد امت واحده اسلامی برشمرد. تفکر جاهلی و تعصبات کور و تند فرقه‌های انحرافی همچون وهابیت و جریانات تکفیری که منجر به قتل عام انسان‌های بی‌گناه در این روزها در برخی کشورهای منطقه شده است، بخش دیگری از سخنان او را تشکیل می‌داد.

وی مباحث علمی‌ای که روشنگر حقیقت اسلام است را منافی مسئله وحدت و عدم تفرقه ندانست و برای دفاع از این نظر خود به جمله مقام معظم رهبری که فرمودند «من توهین و ناسزا را محکوم می‌کنم اما مباحث علمی و طلبگی در دفاع از تشیع منافاتی با وحدت ندارد»، استناد کرد.

139208061138296511420474

همچنین حجت‌الاسلام شیخ علی سعیدیان در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به تلاش برخی جریانات و افراد در ارائه تفسیر شخصی و انحرافی از اندیشه و سلوک سیاسی- معرفتی امام راحل هشدار داد و سیره و سخنان رهبر معظم انقلاب را بهترین تفسیر از خط امام خمینی(ره) دانست و بر لزوم پیروی از فرمایشات ایشان تأکید کرد.

او هدف رسانه‌های دشمن برای اعلام برخی از مطالب درباره هتک حرمت اماکن مقدسه و متبرکه را ایجاد بابی برای حرمت‌شکنی‌ها برشمرد و گفت: حتی تکذیب این وقایع هم فایده‌ای ندارد چرا که با نشر این اخبار، باب این قبیل اقدامات گشوده می‌شود و به مرور عادی سازی شده و حساسیت جامعه مسلمین نسبت به این اقدامات را کاهش می‌دهند.

در ادامه این مراسم بیانیه‌ای به منظور اعلام مواضع متجمعان و شرکت‌کنندگان در این مراسم قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

بی‌شک عظیم‌ترین شخصیت تاریخ معاصر که نقش عمیقی در تحولات پس از خود داشت امام خمینی (ره) بود، اما پس از ایشان عده‌ای با نام امام به دنبال تحریف اندیشه و مسیر ایشان یا به دنبال توجیه اغراض سیاسی خود به وسیله نام امام درآمدند.

در این میان متاسفانه بعضی از منسوبان امام خمینی(ره) نیز در خانواده به جای پاسداری از آرمان‌ها و بیت امام، ملجأ طرد شدگان ملت و منحرفان شدند. در اینجا نقش موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) برای جلوگیری از تحریف اندیشه امام خمینی بیش از پیش احساس می‌شود که البته حجت‌الاسلام سید حسن خمینی رئیس موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) با تأخیری که برای موضع‌گیری در تحریفات داشتند ولی بالاخره زبان حق را گشود و نسبت به تحریف اندیشه‌های امام خمینی موضع گرفت.

139208061153257361420574

نیک می‌دانیم امام خمینی برای جلوگیری از انحراف مسیر از اسلام ناب محمدی به سمت اسلام آمریکایی پا در عرصه مبارزه نهاد و ابتدا در مقابل طاغوت ایستاد و سپس در برهه‌های مختلف تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل کسانی ایستاد که سعی داشتند اندیشه‌های مترقی اسلام ناب محمدی را مخلوط به انحراف کنند و مسیر سعادت بشر را منحرف کنند.

علاوه بر تحریف سخنان و اندیشه‌های امام خمینی از سوی دیگر شاهد هتک حرمت به مقدسات مسلمانان و تخریب قبور ائمه معصومین و اصحاب آنها هستیم که خشم امت مسلمان را بر انگیخته است ولی دشمنان بدانند که فرزندان روح‌الله با فرهنگ عاشورایی خود نمی‌گذارند بار دیگر کربلا و یک عاشورای دیگر تکرار شود و خدای نکرده به اهل بیت و خاندان پیامبر اعظم توهین و جسارتی صورت گیرد و یا حرم مطهر این بزرگان عالم خلقت مورد اهانت تکفیری‌ها و سلفی ها قرار بگیرد و تخریب شود.

اندیشه امام خمینی در همه شئون مد نظر کسانی است که امام خمینی آنان را سربازان در گهواره خود خواند. ما سربازانی هستیم که اکنون قد برافراشتیم و علم بر دست گرفتیم تا نگذاریم اندیشه خمینی کبیر در زیر غبار اندیشه‌های باطلی که از سوی برخی اشخاص نزدیک به ایشان طرح می‌شود، بماند. در فرهنگ و اندیشه قرآنی “لن ترضی عنک الیهود و النصاری” است که هیچ گاه تعریف رابطه با آمریکا را برای ما میسر و قابل هضم نمی‌کند و از آن روزی که امام بزرگ ما آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کرد هیچ‌گاه امت مسلمان با شیطان دست بیعت و دوستی و مودت نخواهند داد.مگر آنکه صلاحدیدی از طرف مقام معظم رهبری صورت گیرد که در هر دو صورت ما خود را مطیع امر ایشان می دانیم.

به هر ترتیب ما علمداران رهرو راه خمینی کبیر و ولایت هستیم که هر گاه دستان آمریکایی‌ها و قدرت‌ها و اسلام ستیزان از آستین عمال درونی بیرون بزند، ما این دستان را قطع می کنیم و با جان و دل از دستورات رهبر معظم انقلاب تبعیت می‌کنیم و از دولت جدید هم می خواهیم که توجه کافی به صداقت آمریکایی داشته باشند که نباشند در ظاهر فریب حرف‌ها و ژست‌های دیپلماتیک را بخورند و در باطن خروارها امتیاز به آنها بدهند. همراه با نکات و تذکرات رهبری در این مذاکرات باشند نه جلوتر باشند و نه از آن عقب بیافتند.

در آخر پیام اولین اجتماع علمداران را حفظ آرمان ها و اندیشه های امام خمینی (ره) و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری اعلام می کنیم و در طلیعه ماه محرم از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می خواهیم ما را در این مسیر هدایت و یاری نمایند. انشاءالله این اجتماع بیعتی دوباره با سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش برای محرمی با شکوه و با بصیرت باشد. هیهات من الذله-یکشنبه 5/آبان /1392-اجتماع علمداران هیئت مهدی جان (عج)

139208061154102921420604

در ادامه این مراسم به مناسبت طلیعه ماه محرم و همراهی با کاروانیان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مراسم روضه‌خوانی و سینه‌زنی با مداحی حاج مهدی ارضی و کربلایی جواد مقدم برگزار شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: