دوشنبه 28 اکتبر 13 | 15:09

مشهد؛ مقصد نخستین سفر استانی روحانی

رئیس مجمع نمایندگان مشهد گفت: رئیس جمهور در جلسه با مجمع نمایندگان خراسان رضوی، مقصد اولین سفر استانی دولت را مشهد معرفی کرد.


نصرالله پژمان‌فر رئیس مجمع نمایندگان مشهد با اشاره به دیدار امروز مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با رئیس‌جمهور، این جلسه را جلسه آشنایی توصیف کرد و اظهار داشت: در این جلسه اهم مشکلات استان را به صورت مکتوب و شفاهی به رئیس‌جمهور منتقل کردیم.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل استان را که کمبود اعتبارات استان است با رئیس‌جمهور مطرح کردیم، گفت: این مشکل را به رئیس دولت قبل نیز انتقال داده بودیم و با توجه به اینکه از نظر جمعیت و مساحت، استان خراسان رضوی 8 درصد کشور را داراست، اما متاسفانه از نظر سرانه 6 درصد اعتبارات کشور به استان خراسان رضوی اختصاص داده می‌شود. به همین دلیل رتبه استان خراسان رضوی از حیث اعتبارات در

بین کل استان‌ها، سی‌ام است. یعنی یکی مانده به آخر در بین کل استان‌ها، لذا مشکلات حادی را داریم.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی مساله دیگر مطرح شده را موضوع آب معرفی کرد و گفت: استان خراسان رضوی در موضوع تامین آب با مشکل جدی روبه‌روست و برای تامین آب شرب مشهد، علی‌رغم اینکه سد دوستی بالای 60 درصد از آب مردم را تامین می‌کند، اما با توجه به این که افغانها سد سلما را احداث کردندآبریزی به سد دوستی را شاهد نیستیم و شرایط به سمتی می‌رود که سال آینده به سمت بحران جدی می‌رویم و آب مصرفی امروز ما از طریق ذخایر آبی این شهر بوده است.

پژمان‌فر درباره دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه خاطرنشان کرد: در مورد شهر مشهد و مسائل حاشیه‌ای این شهر، حریم شهر، ترافیک و حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری آن و اعتبارات و دیونی که دولت به شهرداری مشهد دارد، همه را مطرح کردیم.

وی همچنین یادآور شد: این جلسه کاری به معنای اینکه منجر به قول و نتیجه شود، نبود و آقای رئیس جمهور مسائل کلی را مطرح کرد و توجه به مشهد را به عنوان یک اولویت معرفی کرد و اعلام داشت در اولین سفر استانی بنا دارد به شهر مشهد سفر کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: البته زمان این سفر مشخص نیست و فقط آقای رئیس جمهور اعلام کرد بنا داریم در اولین سفر استانی به مشهد سفر کنیم.

پژمان‌فر ادامه داد: رئیس جمهور اهمیت شهر مشهد را بیان کرد و بحران آب را فراگیر در تمام کشور دانست. روحانی همچنین در این جلسه اشاره کرد که موضوع کمبود آب را در دستور کار داریم و برای این موضوع تدابیری اندیشیده‌ایم تا انشاءالله این موضوع حل و فصل شود.

وی جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی را با رئیس جمهور جلسه خوبی ارزیابی کرد و گفت: دیدگاه‌های نزدیکی با رئیس جمهور داشتیم، اما انتظار داریم این موضوع در لایحه بودجه سال 93 انشاءالله مدنظر دولت قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه در این جلسه بحث مختصری پیرامون استاندار این استان انجام شد، اظهار داشت: رئیس جمهور جمع‌بندی را در موضوع انتخاب استاندار خراسان رضوی اعلام نکرد و نگفت که چه تصمیمی دارد، اما تایید کرد که مشخص شدن استاندار ضرورت دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: