دوشنبه 28 اکتبر 13 | 15:13

بازتاب جهانی حذف بیلبوردهای «صداقت آمریکایی»

بازتاب حذف بیلبوردهای «صداقت آمریکایی» نشان می‌دهد که برخی رسانه‌های داخلی و رسانه‌های خارجی یک خط را دنبال می‌کنند و مخالفان مذاکره با آمریکا را «تندرو» می‌خوانند.


پس از آغاز موج مشکوک مقابله با «تشکیک در صداقت آمریکایی» و بیلبوردهایی که در این باره در سطح تهران بود و توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران برچیده شد رسانه‌های خبری جهان بازتاب گسترده‌ای از آن را منتشر کردند.

بنابر این گزارش، خبرگزاری رویترز، پایگاه مشهور و خبری «بلومبرگ»، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، پایگاه «تایمز اف اسرائیل»، روزنامه «واشنگتن پست»، پایگاه «رادیو آزاد اروپا» در کنار برخی پایگاه‌های مصری از جمله مهمترین منابعی بودند که این خبر را با ذوق‌زدگی تمام بازتاب دادند.

روزنامه الشرق الاوسط با ارائه توصیفی از این بیلبوردها و شرح ماجرا، با اشاره به حذف آنها در آستانه سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تلاش کرده با چند گفت‌وگوی ساده با شهروندان تهرانی آنان را موافق این جریان نشان دهد.

پایگاه «تایمز آف اسرائیل» نیز به جایگزینی این بیلبوردهای ضدآمریکایی با بیلبوردهایی با پیام دوستی اشاره کرده و تلاش کرده بیلبوردهای «صداقت آمریکایی» را ارسال پیام‌های متناقض از تهران پیش از مذاکرات آتی هسته‌ای عنوان کند.

این پایگاه خبری نیز به این اتفاق در تهران در آستانه 13 آبان اشاره کرده و همسو با برخی رسانه‌های داخلی عنوان کرده است که این بیلبوردها نشان می‌دهد که همچنان تندروها در تهران در قدرت هستند و حسن روحانی توان مذاکره جدی با غرب را ندارد!

روزنامه واشینگتن پست نیز به همین نکته اشاره کرده و با اشاره به یادداشت حسین شریعتمداری و مصاحبه روز گذشته خبرگزاری فارس با احسان محمدحسنی مدیر موسسه رسانه‌ای اوج تلاش کرده همسو با برخی رسانه‌های داخلی جریان‌های ضدآمریکایی در کشور را به تندروی متهم سازد که حتما قصد دارند در راهپیمایی 13 آبان حضور گسترده خود را ثابت کنند.

پایگاه خبری بلومبرگ و خبرگزاری رویترز نیز همین خط خبری را دنبال کرده و حتی پا را فراتر از برخی رسانه‌های داخلی گذاشتند و تلاش کردند پیشاپیش مردمی که به تظاهرات 13 آبان خواهند آمد را دنباله‌روهای جریانات تندروی ضدآمریکایی و ضددولت حسن روحانی قلمداد کردند.

  1. تریبون مستضعفین » نصب تابلوهای «صداقت آمریکایی» در مشهد نصب +عکس
    30 اکتبر 2013

    […] آوری این بیلبورد‌ها واکنش‌های متعددی در عرصه داخلی و خارجی در پی […]

  2. تریبون مستضعفین » نصب تابلوهای «صداقت آمریکایی» در مشهد +عکس
    30 اکتبر 2013

    […] آوری این بیلبورد‌ها واکنش‌های متعددی در عرصه داخلی و خارجی در پی […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: