دوشنبه 28 اکتبر 13 | 15:32

اسراییل پذیرای مجروحان «جبهه النصره» و «داعش»

تاکنون خبرهایی درباره درمان مجروحان ارتش آزاد در بیمارستان‌های اسرائیل منتشر شده بود، اما اینکه این رژیم پذیرای مجروحان النصره و داعش دو گروه وابسته به القاعده نیز می‌باشد، رسوایی جدیدی است که رسانه‌های صهیونیستی آن را افشا می‌کنند.


139208061238029591421443اکنون در اسرائیل معضلی میان مسئولان سطوح امنیتی و نظامی از یک سو و مسئولان سطوح سیاسی این رژیم از طرف دیگر وجود دارد که در «رابطه آشکار اسرائیل با گروه‌های تروریستی مسلح در سوریه» نمود پیدا می‌کند.

رسانه‌های صهیونیستی در درج اخبار از آزادی زیادی برخوردار هستند و می‌توانند از همه جا و همه چیز خبر بزنند، جز درباره آنچه که مربوط به امنیت قومی این رژیم مربوط می‌شود. به همین دلیل درج چنین اخباری باید زیر نظر ناظران نظامی باشد.

تا مدت زمان اندک گذشته رژیم صهیونیستی گزارش‌های رسانه‌ای موجود درباره ارتباط رسمی این رژیم با گروه‌‌های مسلح سوری را با عنوان ارائه خدمات بشر دوستانه به آنها که محدود به ارائه کمک‌های پزشکی به برخی از مجروحان وابسته به این گروه‌ها می‌شد و محدوده فعالیت آنها مناطق آزاد شده جولان را در برمی‌گرفت، توجیه می‌کرد.

اما هم اکنون شرایط به سرعت و به طور کلی متحول شده است، به گونه‌ای که شرایط کنونی رژیم صهیونیستی را واداشته تا در فوریه گذشته بیمارستانی میدانی را در نزدیکی خط آتش بس در جولان اشغالی برای این گروه‌ها و عناصر مسلح تروریستی احداث کند که وظیفه آن پذیرش مجروحان عناصر مسلح قبل از انتقال به بیمارستان‌های شمال سرزمین‌های اشغالی – اسرائیل – به خصوص بیمارستان‌های «صفد» و «نهاریا» است که به شکلی ویژه پذیرای مجروحانی هستند که دارای مجروحیت‌های شدید و غیرقابل درمان هستند.

اما با افزایش شمار این مجروحان به بیش از یک صد نفر، هم اکنون این موضوع تبدیل به یک پدیده و باری بر دوش خزانه عمومی رژیم صهیونیستی شده و برخی از گروه‌ها و نهادهای مرتبط با این امر را به علت هزینه‌های بالا و گزاف صرف شده که تامین کنندگان آن در واقع مالیات دهندگان ساکن سرزمین‌های اشغالی هستند، به اعتراض وداشته است.

به همین دلیل کابینه رژیم صهیونیستی دستور اکید عدم سخن گفتن در خصوص پذیرش مجروحان گروه‌های مسلح را سران و کادرهای سیاسی این رژیم صادر کرد، اما این امر مانع اظهار نظر رسانه‌های صهیونیستی در این خصوص نشد، زیرا این موضوعی نبود که در چارچوب «امنیت قومی» یا «اسرار نظامی و حکومتی» قرار گیرد.

تنها اقدامی که کابینه رژیم صهیونیستی در این خصوص توانست انجام دهد، صدور دستوراتی مبنی بر جلوگیری از ورود خبرنگاران به بیمارستان‌های پذیرش کننده این مجروحان و مصاحبه با آنها طی دو سال گذشته بود. دستوری که هفته گذشته مجبور شد تا در اثر فشار افکار عمومی و مخالفان آن را لغو کند، زیرا آنها طرف‌هایی هستند که می‌خواهند از پشت پرده روابط گرم اسرائیل با گروه‌های مسلح سوری بیشتر و بیشتر بدانند.

به این ترتیب برخی از شبکه‌های صهیونیستی توانستند به درون یکی از بیمارستان‌ها وارد شوند و با تعدادی از عناصر مسلح وابسته به «ارتش آزاد سوریه» در ماه گذشته میلادی گفت‌وگو کنند. جایی که اکثر آنها از مدح و ثنای رژیم صهیونیستی به خاطر خدمات انسانی که به آنها ارائه داده بود، واهمه و ابایی نداشتند و مسئولیت ده‌ها سال بیزاری مردم سوریه از رژیم صهیونیستی را بر متوجه نظام سوریه و علوی‌های سوری می‌کردند.

به گونه‌ای که یکی از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به «تیپ الفرقان» وابسته به «ارتش آزاد سوریه» که در بیمارستان «زئیف» شهر «صفد» تحت درمان است، می‌گوید: «ما به عنوان مسلمان هیچ گونه بیزاری از یهودیان نداریم و آنها به دلیل اینکه اهل کتاب هستند، برادر ما تلقی می‌شوند و این شیعیان و علوی‌ها هستند که به دلیل عدم ایمان به دیگر کتاب‌های آسمانی کافر محسوب می‌شوند.

وی می‌افزاید: بدون تردید زمانی‌که از دست نظام سوریه خلاص شویم، این امکان برای ما فراهم خواهد شد تا برای تجارت و بازرگانی به «حیفا» برویم و کالاهای خود را از آنجا به دمشق ببریم، کاری که ما قبل از غصب قدرت توسط بعثی‌ها و عاوی‌ها انجام می‌دادیم.

اما گوینده جاهل ویا منافق این سخنان نمی‌گوید که اگر این امکان فراهم بود قبل از شکل گیری رژیم صهیونیستی بود نه بعد از آن!

طی سال‌هایی که از بحران سوریه می‌گذرد، بسیاری از رهبران مخالفان سوری از انجام مصاحبه با رسانه‌های اسرائیلی دریغ نکردند. اولین کسی که دست به چنین اقدامی زد. «عبدالحلیم خدام»، معاون سابق رئیس جمهوری سوریه بود او با شبکة دو تلویزیون اسرائیل گفت‌وگو کرد که ترتیب انجام این مصاحبه را منشی شخصی‌اش در آن زمان یعنی «الارغا المصری» بر عهده داشت کسی که بعد به عنوان سخنگوی «ارتش آزاد سوریه» انتخاب و فعالیت خود را در این سمت در پاریس آغاز کرد.

«الارغا المصری» را موساد چند سال قبل از طریق «جدعون کاوتس»، خبرنگار رادیو اسرائیل در پایتخت فرانسه به خدمت گرفته بود و این سخنی است که کاوتس طی گفت‌وگو با همکارانش در موسسه عمومی رادیو اسرائیل به آن اشاره کرده است.

پس از خدام، «علی صدر البیانونی»، ناظر کل جماعت اخوان المسلمین به این شبکه آمد. او درباره رژیم صهیونیستی مواضعی را بیان کرد که اخوان المسلمین در گذشته جرأت بیان چنین مواضعی را نداشتند.
او تأکید کرد آن چه میان سوریه و رژیم صهیونیستی وجود دارد، اختلافات مرزی مربوط به بلندی‌های جولان است و جماعت اخوان المسلمین آمادگی دارد تا بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل با اسرائیل توافقنامه صلح را امضا کند.

پس از خدام و البیانونی نوبت به یکی از نمایندگان سابق پارلمان سوریه یعنی «خالد خوجا» رسید که دست به چنین اقدامی زد. خالد الخوجا از طرف کمیته موسوم به «شواری عالی انقلاب سوریه» و «شورای ملی» پیامی را برای «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارسال کرد و در آن پیام -بر اساس آن چه که در مصاحبه با شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی آن را مورد تایید و تأکید قرار داد – از نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخواست کرده بود که اسرائیل به انقلاب سوریه و براندازی نظام در سوریه و شخص «بشار اسد»، رئیس جمهوری این کشور که مخالف اسرائیل و مردم سوریه است کمک کند. او گفت: ساقط ساختن نظام سوریه و بشار اسد به نفع اسرائیل است، زیرا او به نفع دشمنان اسرائیل و دشمنان مردم سوریه که همان ایران، حزب الله و حماس هستند، عمل می‌کند.

در این پیام تأکید شده بود: عدم براندازی نظام سوریه «منجر به پیروزی ایران و عملی شدن تهدیداتش مبنی بر نابودی اسرائیل و یهودیان خواهد شد»! .

پس از خالد خوجا، سخنگوی رسانه‌ای وقت «شورای ملی»، «ریاض معسعس»، به عنوان یک فرد رسانه‌ای که دارای پیشنیه ناصری و عضو سابق حزب اتحاد سوسیالیستی که رهبری آن را «حسن عبد العظیم» بر عهده داشت و از دوستان نزدیک و شخصی «هیثم مناع»، رهبر بارز معارضان سوری بود دست به اقدام مشابه زد.

معسعس در گفت‌وگو با یک روزنامه انگلیسی زبان تونسی (نه یک شبکه اسرائیلی) تأکید کرد: «هدف انقلاب سوریه سرنگونی دیکتاتوری است نه تأسیس دولتی که با اسرائیل دشمنی ورزد و یا این که به آن حمله کند و پس از سقوط نظام و بشار اسد در سوریه هیچ گونه عاملی وجود نخواهد داشت که باعث ترس اسرائیل شود».

139208061243303761421663

جدعون کاوتس، خبرنگار رادیو اسرائیل در پاریس، فرد مورد اعتماد معارضان سوری در فرانسه

پس از معسعس؛ «جورج صبرا»، رئیس «شورای ملی» معارضان سوریه اظهارات مشابهی را طی گفت‌وگو با شبکه «دبکا فایل» رژیم صهیونیستی که به دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم نزدیک است، بیان کرد. سایتی که سردبیرش مهمان افتخاری نشست‌های این شورا در استانبول بود!!

این گرایش مخالفان سوری به رژیم صهیونیستی، «آویگدور لیبرمن»، وزیر امور خارجه وقت اسرائیل را تشویق کرد تا از موانع و قید و بندهایی که برای شخصیت‌هایی سیاسی و حکومتی رژیم صهیونیستی وضع شده بود، خارج شود و در مارس سال گذشته اعلام کند که وزارتخانه‌اش جشنی را با مشارکت «ارکادی دوتچین»، خواننده راک اسرائیلی برگزار نموده و درآمد حاصل از آن را به حساب «ارتش آزاد سوریه» واریز خواهد کرد.

شخصیت‌ها و سران سیاسی رژیم صهیونیستی تمامی اقدامات فوق را با عنوان رابطه با «قوای میانه‌رو در عرصه سیاسی سوریه» توجیه می‌کردند. اما اطلاعات منتشر شده از سوی شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی و سایر رسانه‌های اسرائیلی (به خصوص روزنامه «یدیعوت احرونوت») نشان داد که رابطه فوق فقط با طرف‌های میانه‌رو در سوریه نیست، بلکه حتی شاخه‌های سازمان تروریستی «القاعده» در سوریه یعنی «جبهه النصره» و گروه موسوم به «امارت اسلامی شام و عراق» یا همان «داعش» را نیز در بر می‌گرفته است!

بر اساس اعلام شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی تعداد عناصر مسلح جبهه النصره که در بیمارستان «نهاریا» درمان شده‌اند، هم اکنون به 106 نفر می‌رسد، علاوه بر آن بیش از 300 مجروح دیگر نیز که وابسته به گروه‌های تروریستی مسلح دیگری مثل «تیپ الیرموک» و «تیپ الفرفان» بودند، در بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی تحت درمان قرار گرفته‌اند و برخی دیگر نیز در اثر شدت مصدومیت جان باختند، در حالی‌که برخی دیگر همچنان تحت درمان قرار دارند.

این شبکه از دکتر «مسعد برهوم»، مدیر یکی از بیمارستان‌های سرزمین‌های اشغالی نقل می‌کند که ارتش اسرائیل مسئول جابه جایی مجروحان و حفظ امنیت آنهاست.

او تأکید کرده بود که اکثر این افراد از مجروحیت خفیف تا شدید رنج می‌برند و دو تن از آنها قبل از آن که خودروهای امداد رسانی اسرائیلی بتوانند، آنها را به اتاق‌های اورژانس برسانند، جان باخته بودند.

139208061245554421421673

ارکادی دوتچین، خواننده راک اسرائیلی و در کنار آن خواننده ارتش آزاد سوریه درحال اجرای برنامه

اما ژنرال «ایتسک کرایس»، پزشک نظامی بخش پزشکی ارتش اسرائیل می‌گوید: «اکثر مجروحان دارای شرایط وخیم هستند». رسانه‌های اسرائیلی به نقل از مدیران بیمارستان‌ها اعلام می‌کنند: «اکثر مجروحان نیازمند عمل جراحی و درمان‌های طولانی گسترده هستند و آنها در بخش‌های جراحی و ارتوپدی بستری می‌شوند. در حالی‌که ارتش اسرائیل نگهبانانی را در ورودی هر کدام از اتاق‌های مجروحان قرار داده که این نگهبانان به طور خاص مربوط به دستگاه‌های اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی هستند و فقط به کادر پزشکی اجازه ورود به این اتاق ها را می‌دهند و کادر فوق اجازه دارند، فقط درباره وضعیت سلامتی مجروحان و مجروحیت‌اشان با رسانه‌ها سخن بگویند.

هفته گذشته کابینه رژیم صهیونیستی و فرماندهان ارتش این رژیم در منطقه شمالی به رسانه‌های اسرائیلی اجازه دادند تا وارد اتاق مجرحان شوند، به شرط آنکه تصاویر گرفته شده از سوی آنها چهره این مجروحان را نشان ندهد و نامی از آنها نبرد.

شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی در این و مصاحبه با‌ این عناصر مسلح زخمی از دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیشی گرفت. اما نکته عجیب این بود که تمام این مجروحان وابسته به سازمان القاعده و جبهه النصره و داعش بودند، نه از گروه‌های مسلح میانه‌رو انقلاب سوریه.

این برخلاف توجیهات بخش‌های سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی جهت استقبال از آنها از فوریه گذشته تاکنون بود، به طوری که حتی یک بیمارستان میدانی را نیز در یکی از اردوگاههایشان در جولان اشغالی برای آنها تأسیس کرده بودند! .

تمام مجروحانی که با شبکه فوق گفت‌وگو می کردند در این خصوص با هم اتفاق نظر داشتند که از رژیم صهیونیستی به خاطر کمک‌هایش به انقلاب سوریه باید قدردانی شود، کمک هایی‌که کشورهای عربی به آنها ارائه نکرده و از آن دریغ کرده بودند.

پخش این گزارش مشکلاتی را در سطوح سیاسی و امنیت نظامی رژیم صهیونیستی ایجاد کرد. در حالی‌که سطوح نخست آگاهی‌اشان درباره وابستگی آنها به سازمان تروریستی «القاعده» را انکار می‌کردند، عوامل سطح دوم اعلام کردند: «درمان مجروحان فوق برای اسرائیل دستاوردهایی را محقق کرد که جاسوس‌های اسرائیل در سوریه از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی موفق به کسب آنها نشده بودند و آنها کانال‌های ارتباطی را با مردم سوریه برای اسرائیل گشودند که حتی توافقنامه کمپ دیوید هم نتوانست آن را در مصر و در قبال مردم مصر محقق کند. این اقدام سرمایه گذاری مهم اسرائیل در آینده سوریه است و ضروری است که بخش سیاسی اسرائیل از ترس‌های غیر قابل موجه در این خصوص دوری گزیند. آنها اهمیت سرمایه گذاری در گروه‌های اصولگرا یا همان سلفی‌های جهادی را درک نمی‌کنند، سرمایه گذاری که هدف اول و آخر آن مبارزه با محور شرارتی است که شیعیان در منطقه از تهران در شرق تا مرزهای شمالی ما در غرب یعنی لبنان تشکیل داده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: