دوشنبه 28 اکتبر 13 | 20:19
نشست خبری کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام(ره)

اهدا عکس شهید نادر مهدوی به هاشمی رفسنجانی

فرهنگ انقلاب اسلامی متشکل از منظومه فکری امام راحل (ره) است و بر اساس چنین دیدگاهی امام تنها متعلق به یک خانواده نیست و حتی اگر بگوییم امام (ره) منصوب به یک کشور است در حق ایشان جفا کرده‌ایم. امام خمینی (ره) متعلق به تمام جریان‌های آزادی‌خواه مستضعف جهان است.


نشست خبری کمیته حفظ‌، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره) امروز برگزار شد و در این نشست اعضای کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه های امام حضور داشتند که هرکدام به بیان نظرات خود پیرامون لزوم دفاع از اندیشه های امام (ره) پرداختند.

در ابتدای این نشست علی فروغی، عضو این کمیته دانشجویی و جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) اظهار داشت: این کمیته‌ دانشجویی با یک اجماع از همه تشکل‌های مهم دانشجویی شکل گرفت و دانشجویان پیرو خط امام (ره) پای کار این کمیته ایستادند و در همین راستا اولین بیانیه کمیته دانشجویی حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره) در هفته گذشته رسانه‌ای شد.

 

برنامه کمیته برای راه انداختن حلقه مطالعاتی در دانشگاه‌ها برای به جریان افتادن خط اصیل امام (ره)

وی افزود: بر اساس حساسیتی که تشکل‌های مهم دانشجویی روی خط و اندیشه امام (ره) دارند به برکت خون شهدا و نفس امام راحل (ره) کمیته‌ دانشجویی حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره) شکل گرفت و برنامه‌ها خیلی سریع راه‌اندازی شد.

فروغی در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولین استانی این کمیته طی یکی دو هفته آینده از 15 استان کشور انتخاب می‌شوند و اصلی‌ترین برنامه ما در این کمیته راه انداختن حلقه مطالعاتی در دانشگاه‌های سراسر کشور برای به جریان افتادن خط اصیل امام (ره) است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف این کمیته یادآور شد: هدف اصلی کمیته‌ دانشجویی حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره) تنها مقابله با بحث تحریفات نیست و اولین هدف این است که طرح خط امام (ره) در جامعه جاری شود. ما به دنبال این هستیم تا آرمان‌های جهانی امام راحل مثل بسیج مستضعفین و نابودی سلمان رشدی‌ها را در دنیا پیاده شود.

وجود ابهامات گوناگون نگران‌کننده اطراف موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره)

فروغی اذعان داشت: کمیته‌ دانشجویی حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره) با هر انحرافی قاطعانه برخورد خواهد کرد، این انحرافات چه از سوی بیت امام و منصوبین و چه از سوی افراد مطرح و سیاسی کشور باشد مورد واکنش کمیته قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برخی نقاط مبهم موجود در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) گفت: جای سؤال دارد که آقای عیسی ضیایی که با مهدی هاشمی ارتباط داشته در مؤسسه چه کار می‌کند و همچنین آقای عمادالدین باقی که با امثال موسوی خوئینی‌ها و افرادی که سابقه خوبی ندارند ارتباط نزدیک دارد در مؤسسه امام چه فعالیتی انجام می‌دهند.

وی افزود: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) با بیت آقای منتظری ارتباط نزدیکی دارند و باید رابطه‌شان مشخص شود و از آقای حاج‌حسن خمینی که بوی سید احمدآقا را می‌دهد انتظار است که مشخص کند که این ارتباطات چه معنایی دارد؟

عضو شورای مرکزی کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی(ره) تصریح کرد: همچنین عباسعلی روحانی که مسئول پژوهشکده مؤسسه بوده‌اند نیز سابقه خوبی ندارد و باید مشخص شود که چه فعالیتی در مؤسسه انجام می‌دهد.

علی فروغی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: عباس عبدی به چه حقی باید در آثار مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) سهیم باشد.

وی افزود: بعضی از افرادی که در پایگاه خبری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) مشغول به کار هستند، از عناصر سازمان مجاهدین و کسانی هستند که در گذشته فعالیت افراطی داشتند حال در این مؤسسه نیز حضور دارند. این افراد چه نسبتی با خط مشی امام (ره) دارند که حال در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) حضور دارند.

 

وجود نگرانی از به انحراف کشیده‌ شدن موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره)  

این عضو کمیته حفظ، نشر و دفاع از ارزش‌های امام(ره) با تأکید بر اینکه جماران برای ما مأمن انقلابی و اخلاقی بودن است، خاطرنشان کرد: ما نگران این هستیم که این مأمن انقلابی منحرف شود و برای ما حضور امثال عباس عبدی در این مؤسسه قابل قبول نیست.

این دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: سایت جماران که در روزهای بعد از فتنه88 به عنوان بال رسانه‌ای مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) فعالیت می‌کند به پاتوق و محل تجمعی برای کسانی تبدیل شده که از طراحین و گردانندگان اصلی فتنه 88 هستند.

وی افزود: افرادی که با بهره‌گیری از مطالب و تفکرات آنان در این سایت روز به روز در جهت انحراف در بیانات و منویات امام راحل گام برداشته و هدف تخطئه راه امام خمینی(ره) را به نفع خود دارند.

فروغی در ادامه بیان داشت: شناختن گرداننده اصلی این سایت که در پوشش مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) قصد ترویج تفکرات مسموم خود در فضای رسانه با سوءاستفاده از نام امام راحل را دارند، می‌تواند در شناسایی خط نفاق در این رسانه کمک شایانی می‌کند.

موارد تاریخی تحریف سخنان امام (ره) از بنی صدر تا منتظری

در ادامه این نشست، ناصر آراسته، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و یکی دیگر از اعضای کمیته حفظ، نشر و دفاع از ارزش‌های امام(ره) به سخنرانی پرداخت و اعلام داشت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی افراد مختلفی تلاش کردند اندیشه‌های امام را در مسیر تفکرات و میل خودشان تفسیر و تعریف کنند.

وی با بیان اینکه کاندیداتوری بنی صدر برای ریاست جمهوری اولین گام در تحریف سخنان امام خمینی (ره) بود و با اشاره به کتاب خاطرات بنی‌صدر یاد آور شد: بنی صدر در کتاب خاطراتش می‌آورد قبل از کاندیدا شدن برای ریاست جمهوری نزد امام رفتم و از ایشان برای کاندیداتوری اجازه گرفتم که امام به دو دلیل قبول نداشتن ولایت فقیه و روحانیت این اجازه را به من نداد اما من در برابر رسانه‌ها اظهار کردم که ایشان مخالفتی با کاندیداتوری بنده برای ریاست جمهوری نداشته است.

آراسته با بیان اینکه تحریف سخنان امام خمینی (ره) مسئله تازه‌ای نیست، یاد آور شد: تفسیر به رای در ماجرای نامه امام به منتظری و استعلام محتشمی پور وزیر وقت کشور برای استفاده از افراد حاضر در نهضت آزادی نمونه‌های دیگری از تحریف سخنان امام خمینی (ره) بود.

 

امام را کسانی یاری می‌کنند که نزدیک‌ترین خط فکری را به او دارند

وی بر همین اساس ادامه داد: برخی افراد مخالفت امام با استعلام محتشمی‌پور را به دلیل، عدم توانایی ایشان در حل و فصل امور جاری کشور، تفسیر کردند و این نیز نمونه دیگری از تحریف سخنان امام خمینی (ره) است.

عضو کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره) در ادامه گفت: جریاناتی که خود را خط امامی معرفی می‌کنند، و اعلام می‌دارند که امام هیچ مخالفتی با تفکرات روشن فکری نداشتند نیز در همین راستا حرکت می‌کنند.

وی به نقل خاطراتی از امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: کسی که دیروز یار امام بود امروز مدعی می‌شود که امام موافق حذف شعار «مرگ بر آمریکا» بودند و صراحتا می‌توان گفت که هاشمی همان امامی را روایت می‌کند که تکمیل کننده امام منتظری است.

آراسته در پایان با اشاره به آیه‌های قرآن کریم که می‌فرماید، «نزدیک‌ترین افراد به حضرت ابراهیم (ع)، کسانی بودند او را پیروی کردند»، افزود: امام را کسانی یاری می‌کنند که نزدیک‌ترین خط فکری را به او دارند نه کسانی که صرفا با امام عکس یادگاری داشته یا با او نسبت فامیلی دارند.

امام خمینی (ره) متعلق به تمام جریان‌های آزادی‌خواه مستضعف جهان است

میکائیل دیانی عضو  دیگر این کمیته و مسئول فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان، فرد دیگری بود که در این نشست خبری سخنرانی کرد.

وی گفت: فرهنگ انقلاب اسلامی متشکل از منظومه فکری امام راحل (ره) است و بر اساس چنین دیدگاهی امام تنها متعلق به یک خانواده نیست و حتی اگر بگوییم امام (ره) منصوب به یک کشور است در حق ایشان جفا کرده‌ایم.

وی افزود: امام خمینی (ره) متعلق به تمام جریان‌های آزادی‌خواه مستضعف جهان است و فرهنگ امام (ره)، فرهنگ انقلاب اسلامی و این فرهنگ متعلق به تمام مفاهیم استکبار ستیز انقلابی دنیا است.

دیانی در ادامه خاطر نشان کرد: عده‌ای از فاز سیاسی به فاز فرهنگی رسیده‌اند، و به دنبال تزریق اسلام ناب آمریکایی به دنیا در مقابل فرهنگ امام هستند.

عضو کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام راحل (ره) با اشاره به فضای فعلی موسسه حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام راحل (ره) تصریح کرد: از آنجایی که این موسسه مصوب مجلس شورای اسلامی است از مجلس محترم می‌خواهیم تا کمیته تحقیق و تفحصی برای پیگیری و بررسی شرایط اعتقادی اشخاصی که در دفتر موسسه هستند ایجاد شود.

وی افزود: بررسی‌ها باید به صورت همه جانبه باشد و کسانی که قرابت فکری، سیاسی و فرهنگی با اندیشه‌های امام ندارند باید از این موسسه اخراج شوند.

 

مجلس وظیفه پاسداری از اندیشه‌های امام(ره) را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بسپارد

دیانی همچنین تاکید کرد: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این است که حتی اگر می‌بیند که این موسسه نمی‌تواند پاسخگوی پاسداری از اندیشه‌های امام باشد، موسسه حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام به ارگانی مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی واگذار شود.

عضو کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام راحل (ره) با اشاره به فعالیت‌های دانشجویی تشکل‌ها در راستای پاسداری از اندیشه‌های امام خمینی (ره) اذعان داشت: تشکل‌های دانشجویی با ایجاد کرسی‌های امام شناسی در دانشگاه‌ها تلاش‌های خود را در جهت شناساندن افکار و اندیشه امام به دانشجویان و تمام مردم آغاز کرده‌اند و برنامه دیگری تحت عنوان «روح الله می‌گوید» در جهت معرفی مبانی استکباری و موضع‌گیری امام در مقابل آنها در دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد.

وی در پایان خطاب به منتسبین امام راحل (ره) که سعی در تحریف بیانات ایشان در هفته‌های گذشته داشته‌اند، گفت: روی صحبت ما با منتسبین امام خمینی (ره) که به سبب رابطه ژنتیکی خود با ایشان به دنبال تحریف اندیشه امام (ره) هستند، است و به آنها می‌گوییم ایستادن در مقابل جریان اندیشه اسلام و انقلاب چیزی جز ضرر برای آنها ندارد و نتیجه چنین رفتارهایی همان برخوردی است که مردم در جریان اتفاقات سال 78و فتنه 88 داشتند.

جنبش دانشجویی دفاع از اندیشه‌های امام (ره) را رسالت خود می‌داند

در ادامه فرشید جعفری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی و عضو کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه امام خمینی (ره) در نشست خبری  با بیان اینکه امام(ره) در چهارچوب افرادی که دم از ایشان می‌زنند محدود نمی‌شود، اظهارداشت: امام (ره) یک منظومه فکری است و جنبش دانشجویی در بیان این منظومه امام هرگاه انحرافی مشاهده کند، با آن انحراف برخورد خواهد کرد و جنبش دانشجویی در این مسیر رسالت خود را فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: امام خمینی(ره) متعلق به همه جامعه بشری است و باید تمام افکار امام (ره) نشر پیدا کند.

وی با اشاره به لزوم تغییر مدیریت موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) اظهارداشت: با این وجود هیچگاه نباید افکار و خط مشی امام (ره) کاریکاتوری نمایش داده شود.

جعفری ادامه داد: ما نباید تنها امام را در مناسبت‌ها تبلیغ کنیم، امام (ره) متعلق به همه روزها است و کم کاری در این زمینه باعث شده است که عده‌ای جرات کنند خط امام را تحریف و به ایشان توهین کنند.

 

اجتهاد دربرابر نص جایز نیست

این عضو کمیته دانشجویی حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام (ره) با خطرناک دانستن سنت خاطره‌گویی از امام (ره) خاطرنشان کرد: ما صحیفه، نص و قول امام (ره) را در دست داریم در این صورت چه نیازی به خاطره گویی از امام (ره) است، در حقیقت اجتهاد در مقابل نص جایز نیست.

این فعال دانشجویی در ادامه اظهارداشت: امام خمینی(ره) در تمامی عمر شریفشان در برابر استکبار ایستادند در همین رابطه سخنی از امام (ره) داریم که به ملت مستضعف می‌فرمایند: چنان بر استکبار و آمریکا سیلی بزنید که برق آن چشمان استکبار شرق را بزند. این جملات نشان می‌دهد امام (ره) انقلابی‌تر از هر فردی دیگری بوده است.

جعفری با بیان اینکه در دولت فعلی عده‌ای به این می‌اندیشند که راه‌حل مشکلات اقتصادی کشور ارتباط با آمریکاست، خاطرنشان کرد: اندیشه‌ای دیگر در برابر این تفکر وجود دارد که می‌گویند باید با مقاومت و تلاش برای کم‌کردن وابستگی به غرب کوشید.

وی با بیان اینکه چرا هاشمی در این برهه زمانی و در شرایطی که دولت به دنبال مذاکره با آمریکا است به فکر نقل خاطره از امام (ره) افتاده است، اظهارداشت: همسویی هاشمی با دولت فعلی شبهه‌هایی را به وجود می‌آورد زیرا یک دولت هدف خاصی را دنبال می‌کند و یک فرد با سوء استفاده از تفکرات امام خمینی(ره) اقدام به نقل خاطرات همسو با اهداف دولت می‌کند.

راه حل مشکلات اقتصادی ارتباط با آمریکا نیست

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان این نکته که عزم دانشگاه برای برخورد جدی با کسانی که می‌خواهند با اندیشه‌های امام (ره) بازی کنند، جزم‌ است، متذکر شد: بازی با اندیشه‌های امام (ره) خطرناک است و این افراد بدانند که اندیشه‌های امام (ره) با خون ما گره خورده است و هرگز با چنین مباحثی از روی شوخی برخورد نخواهیم کرد.

عضو کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام (ره) با اشاره به وصیت‌نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: دستیابی به هر آرمانی هزینه دارد و جنبش‌های دانشجویی به پای این هزینه‌ها تا پای جان ایستاده است.

جعفری در پایان با اشاره به رأی ملت ایران به دولت اعتدال به امید حل مشکلات اقتصادی متذکر شد: درست است که مردم برای مطالبات اقتصادی به این دولت رأی داده‌اند اما مطمئناً راه حل مشکلات اقتصادی را ارتباط با آمریکا نمی‌دانند.

نمی‌توان با ظاهرسازی خود را منطبق با اندیشه‌های امام (ره) نشان داد

سید ایمان میرزاده نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در نشست خبری کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه متأسفانه هرکسی می‌خواهد در کشور خود را مطرح کند و تأثیرگذار باشد به گونه‌ای خود را تأیید شده امام مطرح می‌کند، افزود: برخی‌ها با ظاهر‌سازی قصد دارند خود را مورد تأیید رهنمودهای امام راحل نشان دهند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی ارگان‌ها از جمله مؤسسه تنظیم و نشر اندیشه امام(ره) تنها به سبک زندگی این بزرگوار اشاره کردند و این در حالی است که سیاست و اندیشه امام خمینی(ره) فراتر از عنوان تنها سبک زندگی ایشان است.

 

میرزاده یادآور شد: اظهارنظرها و نقل‌قول‌های اخیر از امام(ره) نباید این چنین ناجوانمردانه باشد زیرا خوشبختانه نظام انقلاب اسلامی ما فضای آزادی مناسبی دارد که هر فردی به طور مستقل نظرات خود را بگوید نه اینکه نظرات خود را بر طبق نظرات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی خود ارائه دهد.

نماینده اتحادیه انجمن اسلامی در پایان با بیان اینکه اندیشه امام خمینی(ره) یک اندیشه همگانی است، خاطرنشان کرد: ما از همه دانشجویان دعوت می‌کنیم در راهپیمایی روز 13 آبان حضور پرشوری پیدا کنند تا بتوانیم اندیشه‌های امام (ره) درباره استکبارستیزی را یکبار دیگر به جهانیان اعلام کنیم.

عکس شهید نادر مهدوی، هدیه کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام (ره) به هاشمی رفسنجانی

در پایان این نشست خبری علی فروغی خبر از هدیه این کمیته به هاشمی رفسنجانی داد و تصریح کرد:هدیه‌ای برای آقای هاشمی رفسنجانی بخاطر بیان خاطرات جعلی که در رابطه با آمریکا از امام خمینی(ره) نقل می‌کند آماده کرده‌ایم زیرا نیاز است تا گوشه‌ای از جنایات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برای وی بازگو شود.

وی افزود: در جنگ تحمیلی زمانی که خطر نفت‌کش‌ها وجود داشت امام فرمودند که اگر من بودم آن نفت‌کش‌ها را می‌زدم و این فرموده امام به گوش جوانان رسید و آنها به آمریکایی‌ها حمله‌ کردند و نفت‌کش آنها را مورد اصابت قرار دادند.

 

عضو شورای مرکزی کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه امام خمینی(ره) در ادامه گفت: شهید نادر مهدوی به همراه دوستانش این ضربه را به آمریکایی‌ها زدند و آمریکایی‌ها این عزیز را به شکل فجیعی بعد از شکنجه‌های طولانی به شهادت رساندند.

فروغی در پایان خاطرنشان کرد: ما تمثال این شهید بزرگوار را که در نبرد مستقیم با آمریکا به شهادت رسید به  هاشمی تقدیم می‌کنیم و امیدواریم که او با دیدن این عکس یاد آن زمان و بیانات امام خمینی(ره) بیافتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: