سه‌شنبه 29 اکتبر 13 | 11:10

روایتی مستند از شهادت دومرزبان ایرانی

اسلام‌زاده، کارگردان مستند «خط شکن» که امشب از شبکه اول سیما پخش می‌شود، گفت: وقتی سرهنگ بیگی برای شناسایی منطقه می‎‌رود، تیر می‌خورد اما وی تا زمان شهادتش به مبارزه ادامه می‌دهد. دوربین تمامی این لحظات را ثبت کرده است.


روایتی مستند از شهادت دومرزبان ایرانیمحسن اسلام‌زاده، کارگردان مستند «خط شکن»، درباره مستند «خط شکن» که قرار است امشب 7 آبان ماه در ساعت 20 و 10 دقیقه از شبکه اول سیما پخش شود گفت: این مستند در مورد دو قهرمان ایرانی است که از فرماندهان مرزبان نیروی انتظامی هستند.

وی افزود: در مستند «خط شکن» می‌بینیم که یکی از این فرماندهان شجاع به شهادت می‌رسد و دیگری با رشادت‌هایی که در مبارزه با اشرار از خود نشان می‌دهد می‌تواند مناطق مرزی را از وجود آنها پاک کند.

کارگردان مستند «خط شکن» با تاکید بر اینکه شهید غلامعلی بیگی و محمدرضا گنجعلی شاهی، دو سرهنگی هستند که این مستند به رشادتهای آنها می‌پردازد، خاطرنشان کرد: در زمان مبارزه با اشرار هر دو این فرماندهان در جلوی نیروهای خود حرکت می‌کنند.

اسلام‌زاده در تشریح چگونگی شهادت سرهنگ غلامعلی بیگی گفت: نیروهای شهید بیگی برای مبارزه با اشرار به منطقه‌ای مرزی می‌روند. در جریان درگیری‌ها 9 نفر از نیروهای وی زخمی می‌شوند. سرهنگ بیگی برای ختم این قائله از ایرانشهر به منطقه می‌آید. زمانی که او برای شناسایی منطقه به جلو می‎‌رود تیر می‌خورد اما بر نمی‌گردد و به نیروهای خود می‌گوید شجاعت داشته باشد و به مبارزه ادامه دهید. وی تا زمان شهادتش به مبارزه ادامه می‌دهد. رشادت او در مبارزه با اشرار باعث روحیه گرفتن نیروهایش می‌شود و در پایان آنها می‌توانند اشرار را شست دهند. لحظه شهادت سرهنگ بیگی در مستند «خط شکن» ثبت شده است.

وی درباره نحوه مبارزه سرهنگ گنجعلی شاهی با قاچاقچیان موارد مخدر در منطقه سراوان گفت: وقتی سرهنگ گنجعلی شاهی به همراه سربازانش برای پاکسازی منطقه سراوان می‌رفت، همراه او بودیم. او با موتور در جلوی کاروان ماشین‌های نیروی انتظامی حرکت می‌کرد. شجاعت او در مبارزه با اشرار باعث پاکسازی کو‌ه‌های اطراف شد.

کارگردانی مستند 30 دقیقه‌ای «خط شکن» را سید محسن اصغرزاده موسوی و محسن اسلام‌زاده به صورت مشترک انجام داده‌اند. سلیم غفوری، تهیه‌کننده؛ یعقوب عباس‌فام، تصویربردار؛ حسین سپهروند، عکاس؛ حبیب خزائی‌‌فر, آهنگساز؛ سید محمدجواد میری، نویسنده؛ سید محمد موسوی، گوینده متن؛ یونس رجبی و علیرضا علیزاده، گرافیست؛ هادی حسن‌زاده، مدیر تولید و مرکز فرهنگی میثاق مجری طرح هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: