سه‌شنبه 29 اکتبر 13 | 11:42

برگزاری کنگره سرداران،امیران و 9800 شهید کرمانشاه

فرمانده سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه،گفت: شهدا پرچمداران اصلی افتخارات دوران دفاع‌مقدس هستند.


سردار علی‌نظر عظیمی که در نخستین همایش اصحاب رسانه و مطبوعات استان کرمانشاه از سلسله‌ همایش‌های کنگره سرداران،امیران،فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه،در تالار بعثت کرمانشاه سخن می‌گفت،از دفاع مقدس به عنوان یکی از بزرگترین افتخارات ملت ایران یاد کرد.

سردار عظیمی از سیره،روش و یاد و خاطره شهدا به عنوان گنجینه‌های دفاع‌مقدس نام برد و افزود:اینها گنجینه‌های بسیار گرانبهایی هستند که تاکنون به خوبی نتوانسته‌ایم از آنها بهره ببریم. اگر بتوانیم از این گنجینه گرانبها به درستی استفاده کنیم،این مهم در عرصه‌های مختلف برای افتخارآفرینی ما کارآمد خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری کنگره سرداران،امیران،فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه در سال آینده،ابراز امیدواری کرد:برپایی این کنگره بتواند نقش مهمی در شناساندن شهدا داشته باشد و از این طریق بتوانیم دین خود را به شهدا ادا کنیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه شهدا بر گردن تک تک ما حق دارند،ابراز کرد:همه افراد می‌توانند نقش مهمی در برپایی هرچه بهتر این کنگره و معرفی شهدا داشته باشند چرا که تلاش در راستای شناساندن هرچه بهتر شهدا ذخیره‌ای برای آخرت افراد خواهد بود.

وی در بخشی دیگر از سخنانش با تأکید بر اهمیت و جایگاه رسانه‌ها،از شرایط کشور سخن گفت و ابراز امیدوار کرد: برپایی هرچه بهتر چنین کنگره‌هایی دشمنان را مایوس کند.

در ادامه این نشست عباس سروری رئیس حوزه هنری کرمانشاه،برپایی این کنگره را یک فرصت مغتنم برای معرفت‌شناسی و آشنایی هرچه بیشتر با شهدا دانست و گفت: شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس جانفشانی‌ کردند و امروز این دین بر عهده ماست که آنها را هرچه بهتر به نسل جوان بشناسانیم.

وی با بیان اینکه چنین کنگره‌ای می‌تواند به منزله یک حرکت فرهنگی در خور شأن باشد، ابراز امیدواری کرد چنین فعالیتهای فرهنگی‌ای فقط در اجرای یک کنگره و در یک مقطع خاص محدود نشود و درهمه زمانها برنامه‌های بلند مدت برای شناساندن هرچه بهتر شهدا به نسل جوان داشته باشیم.

سروری با اشاره به ماندگار شدن واقعه کربلا تاکید کرد: باید شرایطی فراهم کنیم تا شهدا با تمام قدرت به نسلهای آینده شناسانده شوند.

وی با بیان اینکه پیام و یاد شهدا یاد امام راحل (ره) است، افزود: برپایی چنین کنگره‌هایی سبب نشان دادن عزت اسلام می‌شود و شرایط بقای آن را بیش از بیش تحکیم می‌بخشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: