چهارشنبه 06 اکتبر 10 | 10:14

افشای ناگفته‌ای مهم از عملکرد سپاه در دوران جنگ

يكي از مهم‌ترين ناگفته‌هاي عملكرد سپاه پاسداران در زمينه جنگ الكترونيك با ارتش بعث عراق در 8 سال دفاع مقدس رمزگشايي شد. شنود 15هزار نوار ساعت از مكالمات سري ارتش رژيم بعث توسط سپاه پاسداران گوشه‌ای از این توانمندی است.


علي‌اصغر زارعي نماينده مردم تهران و از نخبگان سپاه پاسداران در جنگ تحميلي، با اشاره به يكي از سامانه‌هاي مكالمات سري مهم ارتش رژيم بعث در جنگ تحميلي، اظهار داشت: اين رمزكننده محصول شركت راكال انگلستان بود كه ارتباطات استراتژيك ارتش عراق را پشتيباني مي‌كرد.

زارعي با بيان اينكه 23 كشور عضو ناتو نيز به اين سيستم مجهز بودند، خاطرنشان كرد: اين رمزكننده داراي هزار ميليارد حالت كليد است كه ما را بعد از عمليات بيـت‌المقدس با مشكل جدي مواجه كرده بود.

وي ادامه داد: اما دوستان ما پي بردند كه تعداد كليد‌هاي اين رمزكننده در شرايط خاصي به 64 حالت مي‌رسد و پس از تست اين دستگاه فهميديم كه ارتش عراق با اين سيستم تنها صحبت نمي‌كرد، بلكه مكالمات سري و فوري و به عبارتي نامه‌نگاري‌هايش را از طريق اين رمزكننده انجام مي‌داد.
زارعي با بيان اينكه با دستيابي به اين موفقيت، توانستيم 15 هزار نوار ساعت مكالمه سري ارتش عراق را رمزشكني كرده و در اختيار بگيريم،‌ گفت: پس از اين رمزشكني كه كار پژوهشي آن در سنگرها صورت مي‌گرفت، آن صداهاي موهوم اوليه، بسيار شفاف شد.

نماينده مردم تهران تأكيد كرد: در حقيقت اين موضوع يادآوري مي‌كند كه سرنوشت رمزكننده‌اي كه از خارج كشور گرفته شود و تمام امنيت كشور به آن بسته شود همان بلايي در پي خواهد داشت كه ارتش صدام با آن مواجه شد.

در ادامه اين گزارش، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه نيز خاطرنشان كرد:‌ در عمليات بدر كه نيروهاي ما به عمق دشمن نفوذ كرده بودند، اين سامانه به دست رزمندگان اسلام افتاد كه به سرعت نظام علمي كشور و سپاه پاسداران با كمك دانشگاهها و بچه‌هاي حزب‌الله توانستند رمزهاي اين سامانه را بشكنند.
جعفري ادامه داد: در پي دستيابي به اين توانمندي، تمام مكالمات سري ارتش عراق كه از طريق اين سازمان انجام مي‌شد، به راحتي به دست ما مي‌رسيد.

وي تأكيد كرد: عراقي‌ها توان علمي ما را نمي‌شناختند و اگر از ابتدا با اين توان آشنا بودند هيچگاه وارد جنگ با جمهوري اسلامي ايران نمي‌شدند.
زارعي در ادامه افزود: اين تجربه و توانمندي به ما مي‌گويد كه بايد تحريم‌ها را به فرصت تبديل كنيم و همان اقداماتي را مدنظر قرار دهيم كه در جنگ تحميلي صورت گرفت.

وي اين توانمندي‌ها را مديون اعتمادبه‌نفسي دانست كه حضرت امام (ره)‌ در دل رزمندگان به وجود آورد و باعث شد تا شعار “ما مي‌توانيم ” در جبهه‌هاي جنگ بروز و ظهور داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.