سه‌شنبه 29 اکتبر 13 | 15:45

«فرشتگان قصاب» به عمار می‌آیند

کارگردان «فرشتگان قصاب» از حضور این فیلم و دو مستند دیگرش در جشنواره عمار خبر داد و گفت: فرشتگان قصاب از سوی گروهی از سرخ‌پوستان کانادا که اسم جمعیت‌شان (MUSQUEAM PEOPLE) است جایزه گرفت.


سلیمیسهیل سلیمی کارگردان و مستندساز ، از ارسال فیلم «فرشتگان قصاب» و دو مستند به جشنواره عمار خبر داد و درباره علت ارسال «فرشتگان قصاب» گفت: این فیلم در جشنواره فجر با بی‌رحمی روبه‌رو شد و با وجود اینکه تنها جشنواره‌ای بود که فیلم به چشم بیاید اما با بی‌رحمی مسئولان جشنواره خارج از بخش مسابقه قرار گرفت و عملاً دیده نشد.

جشنواره عمار بهترین جا برای دیده شدن «فرشتگان قصاب» است

وی افزود: هرچند بچه‌های جبهه فکری انقلاب اسلامی تندیس «ققنوس» را به این فیلم دادند و جمعیت حمایت از مردم فلسطین نیز از فیلم به خاطر مضمون ضد صهیونیستی آن تقدیر کرد اما به هر حال جایزه‌ای که بهترین جشنواره کشور باید می‌داد، نداد.

سلیمی ادامه داد: به نظرم جشنواره‌ عمار یک ویژگی‌هایی دارد و با نگاه مردمی که به قضایا دارد بهترین جایی است که می‌تواند این فیلم دیده شود و فکر می‌کنم این فیلم ان‌شاءالله در این جشنواره به حقش برسد.

«فرشتگان قصاب» در کانادا دو جایزه دریافت کرد

سهیل سلیمی در ادامه این گفت‌وگو از تقدیر از «فرشتگان قصاب» در کانادا خبر داد و گفت: دانشگاه بریتیش‌کلمبیا کانادا دپارتمان‌های مختلفی دارد که یکی از آنها یک بخش رادیویی است که خیلی در عرصه‌ رسانه‌ای پویا و فعال است و در واقع هنرمندان مختلف آمریکا و اروپا مخاطب آن هستند.

وی افزود: این رادیو یک جایزه‌ای به نام «جنگاوران نور» دارد که به آثاری که رویکردهای ضداستعماری دارند تعلق می‌گیرد و «فرشتگان قصاب» به همین دلیل این جایزه را دریافت کرد.

سلیمی ادامه داد: همین‌‌طور فیلم از سوی گروهی از سرخپوستان آمریکا که سال‌هاست که تحت استعمار هستند و اسم جمعیت آنها «ماسکوئیم پیپل»(MUSQUEAM PEOPLE) است که معنای آن ساکنان اصلی آمریکا است جایزه گرفت.

ارسال یک مستند درباره «اقتصاد مقاومتی» به جشنواره عمار

سهیل سلیمی همچنین از ارسال دو مستند «آخر دنیا، اول بهشت» و «جدال در عمق 30 متری» خبر داد و گفت: «آخر دنیا، اول بهشت» مستندی درباره بازگشت و حضور فرماندهان قدیمی جنگ و سربازان جبهه پس از سالیان سال در قالب راهیان نور است که این بازگشت را مرور می‌کنیم.

وی افزود: «جدال در عمق 30 متری»‌ یک مستند ویژه است که در تنگه هرمز اتفاق می‌افتد و داستان آن در مورد اقدام یک شرکت ایرانی برای مهار شکستگی خط لوله انتقال گاز در عمق 30 متری دریاست و این اتفاق چون توسط 4-3 کشور در دنیا رخ می‌دهد اتفاق بزرگی در عرصه اقتصاد مقاومتی است چرا که نشان می‌دهد در اوج تحریم‌ها و مشکل قطعات ویژه این اقدام فرزندان این مملکت چگونه توانستند این کار را انجام بدهند و شریان گاز را در منطقه وصل کنند.

سلیمی همچنین از ارسال نماهنگ «آه می‌کشم تا معراج» به عمار نیز خبر داد و گفت: این اثر، کاری برای 2 سال پیش است که ماهیت عاشورایی دارد و درباره روز عاشورا و اباعبدالله(ع)‌ با صدا و شعر صابر خراسانی است.

وی افزود: هر سه کار به تهیه‌کنندگی «احمد اکبرنژاد» هست که کارهای خوبی است چراکه ما تلاش کردیم علاوه بر محتوای خوب و مناسب برای فیلم‌ها‌ی‌مان از تکنیک و امکانات خوب استفاده کنیم اینها به نگاه زیبای آقای اکبرنژاد برمی‌گردد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: