سه‌شنبه 29 اکتبر 13 | 16:15

کارگران ذوب آهن قروه: ۷ ماه حقوق نگرفتیم

تعدادی از کارگران ذوب آهن کردستان صبح امروز برای احیای مطالبات خود مقابل وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی تجمع کردند


کارگرانتعدادی از کارگران ذوب آهن کردستان (قروه)که حدود 20 تا 30 نفر بودند صبح امروز به دلیل عدم دریافت 7ماه حقوق مقابل وزارت کار تجمع کردند و خواستار پاسخ از مسئولان شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران این کارخانه معتقدند که 7ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و از وزیر خواستار مطالبات خود شدند.

این قشر زحمت کش با اشاره به اینکه وزیر حرف از لبخند بر لبان کارگران زده بود گفت: در حال حاضر نه تنها لبخندی بر لبان کارگران نیست بلکه اشک چشمان ما جاری است، انتظار داریم وزیر نسبت به وضعیت امنیت شغلی و رفاه اجتماعی ما اقدام کند.

یکی از این کارگران گفت: استان کردستان به دلیل نداشتن کارخانه‌های صنعتی و بی‌توجهی بخش دولتی به این موضوع در منطقه،‌ از استان‌های محروم کشور در بخش صنعت محسوب می‌شود و از وزیر خواستاریم این موضوع دقت زیادی کند.

بر اساس این گزارش بسیاری از این کارگران، مسئولان اداره کار را وادار کردند تا به پای درد دل آنها بنشینند.کارگران می‌گفتند 7ماه است حقوق خود را دریافت نکرده و برای آمدن به مرکز استان مجبور به قرض گرفتن پول از دیگران شده‌اند.

کارخانه ذوب آهن کردستان سالانه 7 هزار تن چدن خام تولید می‌کند و حداقل 350 نفر در آن شاغل هستند.کارگران این کارخانه پیش از این در تیر و شهریور ماه سال جاری نیز با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار تحقق اهداف خود شدند اما نتیجه مثبتی عاید آنها نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: