سه‌شنبه 29 اکتبر 13 | 16:47

ساخت مستند «نبرد آمریکا علیه ایران»

سلیم غفوری از تولید مجموعه مستندی با نام موقت «نبرد آمریکا علیه ایران» در سازمان هنری رسانه‌ای اوج خبر داد.


سلیم غفوری، از تولید مجموعه مستندی با نام موقت «نبرد آمریکا علیه ایران» در سازمان هنری رسانه‌ای اوج خبر داد و گفت: تولید این مستند هنوز به پایان نرسیده است و در حال حاضر مصاحبه‌های این فیلم در حال انجام است.

وی در مورد موضع مستند «نبرد آمریکا علیه ایران» افزود: این فیلم تاریخ دویست ساله ارتباط ایران با آمریکا را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. رویدادهایی از شروع روابط ایران و آمریکا در دوره قاجار و حضور هیاتهای آمریکایی در ایران تا موضوع پرونده هسته‌ای در این مستند به تصویر کشیده شده‌اند.

مدیر بخش مستند سازمان هنری رسانه‌ای اوج در ادامه خاطرنشان کرد: کارگردانی این مجموعه 8 قسمتی را محمد دبوق به عهده دارد. دبوق پیش از این مجموعه مستند «روح الله» را ساخته است. هرکدام از قسمتهای این مستند 52 دقیقه است.

سلیم غفوری با تاکید بر اینکه مستند «نبرد آمریکا علیه ایران» در چندین کشور تولید می‌شود، گفت: در این اثر با صاحبنظران و افراد موثر در روابط ایران و عراق گفت‌وگو می‌شود. آمریکا، فرانسه، انگلیس، لبنان و ایران از جمله کشورهایی هستند که «نبرد آمریکا علیه ایران» در آن ساخته شده است.

وی اضافه کرد: کودتای 28 مرداد، روابط شاه سابق ایران با آمریکا، نقش آمریکا در انقلاب اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی، حمله به طبس، کودتای نوژه، نقش آمریکا در تسلیح عراق به سلاح‌های شیمیایی و پرونده هسته ایران از جمله موضوعات این مستند هستند.

مدیر بخش مستند سازمان هنری رسانه‌ای اوج در پایان گفت: امیدواریم تا 7 ماه دیگر تولید این اثر به پایان برسد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: