چهارشنبه 06 اکتبر 10 | 11:40

ابراز نگرانی آمريكا از سفر احمدی‌نژاد به لبنان

سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا گفت: ما نگراني خود را درباره سفر احمدي‌نژاد به لبنان ابراز داشتيم و اعلام كرديم كه ايران با اتحاد خود با گروه‌هايي نظير حزب‌الله حق حاكميت لبنان را تضعيف مي‌كند.


به گزارش خبرگزاري فرانسه، آمريكا روز سه‌شنبه نگراني خود از سفر برنامه‌ريزي شده “محمود احمدي‌نژاد ” به لبنان را ابراز داشت.
“فيليپ كرولي ” سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا گفت كه برنامه‌ سفر احمدي‌نژاد به لبنان در حالي است كه “هيلاري كلينتون ” وزير امور خارجه آمريكا در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل با “ميشل سليمان ” رئيس جمهور لبنان ديدار كرد.

وي افزود: ما نگراني خود را درباره اين (سفر احمدي‌نژاد به لبنان) ابراز داشتيم و اعلام كرديم كه ايران با اتحاد خود با گروه‌هايي نظير حزب‌الله حق حاكميت لبنان را تضعيف مي‌كند.

سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا ادامه داد: اما دوباره، ما به اين موضوع احترام مي‌گذاريم كه اين قضاوت‌هايي است كه دولت لبنان بايد آن را انجام دهد.
كرولي در حالي مدعي مي‌شود كه ايران حاكميت لبنان را تضعيف مي‌كند كه حمايت از وحدت لبنان محور سفر رئيس جمهور ايران به بيروت خواهد بود.
بر اساس گفته سفير ايران در لبنان، حمايت از وحدت لبنان و اجماع ملي براي مقاومت هدف اصلي سفر رئيس‌جمهور ايران به لبنان است.
احمدي نژاد21مهرماه در سفري دو روزه به لبنان خواهد رفت و علاوه بر ديدار با سران اين كشور به مناطق جنوبي اين كشور خواهد رفت و از اين مناطق كه عرصه مقاومت حزب‌الله لبنان در برابر رژيم صهيونيستي است، ديدار خواهد كرد.

 1. سفر احمدی نژاد به لبنان | وی پی ان
  15 اکتبر 2010

  […] […]

 2. partab.org-پرتاب خبر, اخبار روز ایران و جهان » حاشیه سفر احمدی نژاد به لبنان
  15 اکتبر 2010

  […] […]

 3. حاشیه های سفر احمدی نژاد به لبنان | وی پی ان
  15 اکتبر 2010

  […] […]

 4. حاشیه های سفر احمدی نژاد به لبنان | پرتاب نیوز
  15 اکتبر 2010

  […] […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.