چهارشنبه 30 اکتبر 13 | 10:12

طرح‌های جایگزین‌ مسکن مهر

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان تهران با تاکید بر اینکه مشکل مسکن کشور تا 20 سال آینده باید حل شود، گزینه‌های جایگزین طرح مسکن مهر را به دولت پیشنهاد کرد.


علی تدین اظهار کرد: هیچ‌ کس فی نفسه با طرح مسکن مهر مخالف نیست چون این طرح برای تامین مسکن اقشار آسیب پذیر و مستضعف پیش‌بینی شده اما توقف آن به دلیل پیش‌بینی نکردن زیرساخت‌های لازم در این طرح است و به نظر می‌رسد که در دولت یازدهم به شیوه دیگری دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: انتقاد وزیر مسکن به شیوه فعلی اجرای طرح مسکن مهر است و با برآوردی که داشته احداث واحدهای مسکن مهر را به این شیوه برای دولت هزینه بر دانسته‌ است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان تهران تصریح کرد: طبعا جمعیت انبوهی که در قالب این طرح در یک شهرک مسکونی کنار هم تجمیع می‌شوند نیازمند بهره‌مندی از امکانات و خدماتی چون آب و برق، گاز، درمانگاه و مدرسه هستند و صرفا ساخت خانه بدون امکانات از پیش فراهم شده نمی‌تواند نیازهای مردم را پوشش دهد.

وی با تاکید بر دغدغه دولت نسبت به نحوه اجرای طرح مسکن مهر، از دولت خواست تا تامین مسکن اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه را با توقف طرح مسکن مهر مدنظر قرار دهد.

به اعتقاد تدین دولت‌ها فرصت دارند تا 20 سال آینده مشکل مسکن کشور را حل کنند و جایگزین مناسبی برای تامین مسکن مردم کم درآمد و آسیب پذیر پیدا کنند.

وی درباره جایگزین‌های طرح مسکن مهر نیز گفت: ممکن است برخی موضوع افزایش وام مسکن را پیشنهاد کنند ولی برای دولت مشکل است که سرمایه هنگفتی برای ایجاد مسکن در نظر بگیرد یا منابع مالی را افزایش دهد. می‌توانیم طرح‌ها و تجربیات کشورهای موفق در بخش مسکن را که جمعیت آنها در حد و اندازه جمعیت ما نیست مطالعه و در صورت تطبیق در کشورمان اجرا کنیم.

تدین همچنین پیشنهاد کرد: دولت بافت‌های فرسوده کشور را شناسایی و استفاده از آن را به منظور ساخت و ساز مسکن در دستور کار قرار بدهد.

وی سرعت سازی را در مهار هزینه‌های ساخت موثر دانست و گفت: شیوه ساخت و ساز سریع مسکن باید در بخش دولتی و خصوصی مد نظر قرار گیرد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: