چهارشنبه 30 اکتبر 13 | 10:58

مرده‌ها هم یارانه می‌گیرند!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بررسی های انجام شده هم اکنون علاوه بر ایرانیان مقیم خارج از کشور و اتباع خارجی برخی از مردگان هم یارانه دریافت می کنند.


عبدالکریم رجبیˈ افزود: دولت با توجه به شرایط اقتصادی کشور و کسر بودجه برای پرداخت یارانه نقدی ماهانه مجبور به استقراض از برخی از شرکت ها و بانک ها است و باید برای رفع این مشکل چاره ای اندیشیده شود.

وی با بیان آن که، یارانه نقدی در زندگی برخی از افراد جامعه به دلیل بالا بودن سطح درآمدی آنان تاثیری ندارد، گفت: علاوه بر این افراد، ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از یارانه ها بهره مند می شوند که این امر با روح قانون هدفمند کردن یارانه ها در تضاد است.

رجبی تصریح کرد: بر اساس بررسی های انجام شده به راحتی می توان به 15 تا 20 میلیون نفر یارانه پرداخت نکرد، زیرا دارای سطح درآمدی بالایی هستند.

این نماینده مجلس گفت: هر چند وزارت امور اقتصادی و دارایی شناسایی افراد پر درآمد را کاری سخت ارزیابی کرده است، اما شناسایی بخشی از افراد پر درآمد به راحتی امکان پذیر است.

شناسایی 10 تا 15 درصد پر درآمدها به آسانی امکان پذیر است

رجبی تاکید کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند 10 تا 15 درصد یارانه بگیران پر درآمد را از طریق سیستم مالیاتی شناسایی کند، زیرا این تعداد از افراد مالیات های سنگینی به دولت پرداخت می کنند و به همین دلیل شناسایی آنها به سادگی امکان پذیر است.

وی با اشاره به جلسه مسولان وزارت امور اقتصادی و دارایی با کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس موافق حذف سه دهک پر درآمد جامعه است، زیرا اگر 30 درصد افراد جامعه حذف شوند این امکان وجود دارد که در حق برخی افراد احجاف شود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: