چهارشنبه 30 اکتبر 13 | 11:49

نقشه جدید عربستان برای نابودی شیعیان یمن

تکفیری‌های اعزام شده از خارج از یمن، با تشدید محاصره حوثی‌ها در تدارک حمله سنگینی برای نابودی آنها هستند.


عناصر تکفیری‌ بیگانه با استقرار در منطقه «دماج» از تحویل منطقه «البراقه» به کمیته میانجی دولت یمن خودداری کردند.

منابع یمنی تأکید کردند، درگیری‌ حوثی‌ها و گروه‌های سلفی تکفیری در منطقه دماج در جنوب شرقی صعده ادامه دارد و عناصر تکفیری از ۲۰ روز قبل همچنان حوثی‌ها را محاصره کرده‌اند.

سایت یمنی «اخبار الساعه» به نقل منابع قبیله‌ای در یمن پیش بینی کرد که درگیری‌ها بین سلفی‌های تکفیری و حوثی‌ها از منطقه «دماج» در استان «صعده» فرا‌تر رفته و به منطقه «کتاف» که نزدیک مرزهای عربستان سعودی قرار دارد، منتقل شود.

همچنین پیش بینی شده است که این درگیری‌ها به استانهای حجه و عمران نیز کشیده شود.

به گفته این منابع، حدود ۴ هزار جنگجوی سلفی وهابی به مناطق «کتاف» و «حاشد» برای جنگ با حوثی‌ها اعزام شده‌اند.

این سایت به نقل از منابع خود خاطرنشان کرد که این نخستین جنگ در نوع خود ضد شیعیان یمن است.

سایت «انصار الله» یمن نیز در خبری اعلام کرد عناصر تکفیری که از خارج به یمن اعزام شده و در دماج مستقر شده‌اند، از تحویل منطقه البراقه به کمیته می‌انجی دولت خودداری می‌کنند. این عناصر تکفیری همچنان به بمباران و حمله ادامه می‌دهند.

بر اساس این گزارش، «حسین الاحمر» از افراد فراری و تحت تعقیب دیشب با توزیع سلاح خودکار بین افراد قبایل «العصیمات»، عناصر تکفیری این منطقه را به منظور سازماندهی و انتقال به منطقه دماج، جمع آوری کرد.

گروه‌های سلفی تکفیری طرح آتش بس در این منطقه را نپذیرفته‌اند. این درحالی است که حوثی‌ها با پذیرش آتش بس، از برخی مناطق اطراف دماج خارج شده‌اند.

اعلام جنگ علیه حوثی‌ها از ۳ جبهه

از سوی دیگر، «الوداعی» از سران سلفی تکفیری اعلام کرد که علیه استان صعده و استانهای مجاور آنکه حوثی‌ها در آنجا حضور دارند، جنگی از سه جبهه آغاز می‌شود.

یمن پرس خاطرنشان کرد: الوداعی با اشاره به ایجاد مناطق نظامی، برای محاصره حوثی‌ها خاطرنشان کرده که ۳ قبیله مسلح آمادگی خود را برای همکاری با سلفی‌های تکفیری در جنگ با حوثی‌ها اعلام کرده‌اند.

الوداعی تأکید کرد که این سه جبهه جدید در مناطق «حجور» در استان «حجه»، و منطقه «کتاف» و قبیله «حاش» قرار دارند.

از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ دولت «علی عبدالله صالح» دیکتاتور مخلوع یمن که به شدت از سوی عربستان سعودی حمایت می‌شد، ۶ بار با حوثی‌ها وارد جنگ شد.

به عقیده ناظران، پس از سرنگونی رژیم عبدالله صالح، مأموریت حمله به حوثی‌ها به گروه‌ها و جریانهای سلفی تکفیری که از سوی عربستان سعودی حمایت و پشتیبانی می‌شوند، محول شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: