چهارشنبه 30 اکتبر 13 | 15:31

«رؤیای آمریکایی» رونمایی می‌شود

فرهنگسرای اندیشه در چهارمین گام سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های کتاب اندیشه» مراسم معرفی و نقد کتاب «رؤیای آمریکایی؛ روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا» را برگزار می‌کند.


13920808000555_PhotoAسلسله نشست‌های «دوشنبه‌های کتاب اندیشه» این‌بار با یوم‌الله 13 آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی همزمان شده است. به همین مناسبت کانون اندیشه جوان با مشارکت فرهنگسرای اندیشه در چهارمین گام این نشست‌ها، مراسم معرفی و نقد کتاب «رؤیای آمریکایی؛ روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا» را برگزار می‌کند. در این نشست سید سعید میرلوحی، پژوهشگر و استاد دانشگاه، مرضیه هاشمی(ملانی فرانکلین) ‌مجری آمریکایی شبکة پرس تی‌وی، و فاطمة شفیعی سروستانی، مترجم کتاب، به نقد و بررسی این اثر می‌پردازند.

«رویای آمریکایی» نسخه‌ خلاصه شده‌ای از کتاب مفصل «تاریخ مردم ایالات متحده» است که به قلم «هاوارد زین» برای جوانان به رشته تحریر درآمده است. «هاوارد زین» مورخ، نمایش‌نامه‌نویس و متفکر و استاد علم سیاست در دانشگاه بوستون است. در مقدمه کتاب آمده است: «نویسنده به عنوان مورخی مارکسیست، مدعی است: تاریخ آمریکا را از نگاه کارگران، مردم‌گرایان، سیاه‌پوستان، زنان، بردگان و سرخ‌پوستان این کشور ارایه کرده است.» این اثر تاریخ آمریکا را از زمان کشف آن توسط کریستف کلمب تا جنگ‌های افغانستان و عراق در برمی‌گیرد. این کتاب در انتشارات هلال منتشر و به تازگی چاپ دوم آن وارد بازار کتاب شده است.

نقد، بررسی و رونمایی از «رویای آمریکایی» ساعت 16 روز دوشنبه، سیزدهم آبان‌ماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. در این سلسله نشست‌ها کانون اندیشه جوان و فرهنگسرای اندیشه هر دو هفته یک‌بار به نقد و بررسی آثاری در حوزه اندیشه می‌پردازند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: