شنبه 02 نوامبر 13 | 11:01

سازمانی که آمریکا نتوانست از آن جاسوسی کند

یک افسر ارشد آمریکایی اذعان کرد که حزب الله تنها سازمان وگروهی است که آمریکا موفق به جاسوسی از آن نشده است.


«تریستین آچ»، افسر ارشد آمریکایی وابسته به دایره «مبارزه با تروریسم» این کشور افشا کرد که «حزب الله» تنها سازمان و گروهی در عرصه بین‌ المللی است که آمریکا نتوانسته علیه آن جاسوسی کند.

وی دلیل این امر را استفاده از سیستم ارتباط سیمی به طور عام توسط این حزب به جای ارتباط بی‌سیم بیان کرد، اگرچه در این بین رهبران و فرماندهان حزب الله از ارتباطات بی‌سیم هم استفاده می‌کنند که اندک و در موارد انگشت شمار است.

این افسر ارشد آمریکایی در مصاحبه با روزنامه کویتی «الرای» توضیح داد که پس از عملیات سازمان القاعده در 9 سپتامبر سال 2000 دولت آمریکا دستور داد که تمام سفارتخانه‌هایش در سراسر کشورهای جهان به مرکز شنود و استراق سمع برای آمریکا تبدیل شوند و در این راه تمام هیئت‌های دیپلماتیک به دستگاه‌ها و سیستم‌های شنود بسیار پیشرفته و مدرن مجهز شدند.

این افسر دایره مبارزه با تروریسم آمریکا ادامه داد: به این ترتیب سفارتخانه‌های آمریکا در سراسر کشورهای جهان به مراکز کنترل و شنود تبدیل شدند تا پس از آن ناوهای جنگی آمریکایی نیز زمینه این شنود و جاسوسی را فراهم کنند.

آچ در ادامه مصاحبه خود با روزنامه کویتی الرای افزوده است: غیر ممکن است، تمام خطوط موجود در خاورمیانه را بدون همکاری و همراهی حکومت‌های محلی کنترل و شنود کرد، به همین دلیل شاهد هستیم، در بسیاری از این موارد این حکومت‌ها زمینه را برای شنود آمریکایی‌ها تسهیل می‌کردند.

وی افشا کرد که دستگاه‌های UHF – VHF یا هر علامتی که از یک مگا هرترز به بالا به فضا داده شود، را دستگاه‌های کنترل و شنود می‌توانند دریافت و به فضا برای ماهواره‌ها ارسال کنند تا ماهواره‌ها آن را به مرکز مادر و یا مرکز مورد نظر ارسال کنند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: