شنبه 02 نوامبر 13 | 13:04
بازدید حاج حسین یکتا از روند آماده سازی بزرگترین اجتماع سالانه عاشوراییان

شعبه‌های عاشوراییان در سطح جهان برپا شود

عاشوراییان اصفهان همیشه در سطح کشور به نوآوری، شکوفایی، عبور از فضاهای قدیم و رسیدن به فضاهای نو معروف و مشهور بوده که تا اینجا هم خوب و سالم درخشیده و خود را نشان داده است و خیلی خوب هم توانسته جوانان را دور محور هیأت، منبر و محراب جمع کند.


عاشورائیان اصفهانبه گزارش تریبون مستضعفین حاج حسین یکتا رئیس بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (عج) صبح روز جمعه دهم آبان با حضور در جمع کادر اجرایی ویژه برنامه محرم، از روند آماده سازی بزرگترین اجتماع سالانه عاشوراییان دیدن کرد.

ایشان با اشاره به اینکه جمع و جذب کردن جوانان در دستگاه امام حسین علیه السلام و آشنا کردن آنها با نگاه معرفتی، نورانی و اصالت اصیل انقلابی، حزب الهی و امام حسینی جای خداقوت دارد گفتند: «عاشوراییان اصفهان همیشه در سطح کشور به نوآوری، شکوفایی، عبور از فضاهای قدیم و رسیدن به فضاهای نو معروف و مشهور بوده که تا اینجا هم خوب و سالم درخشیده و خود را نشان داده است و خیلی خوب هم توانسته جوانان را دور محور هیأت، منبر و محراب جمع کند».

وی ادامه داد: «استفاده از نگاهها و فضاهای نو ضمن رعایت تمام شئونات دستگاه امام حسین علیه السلام باعث شده عاشوراییان همیشه به نوآوری با نگاه هنری و تأثیر گزار در برگزاری مجالس اباعبدالله علیه السلام شناخته شود».

رئیس بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (عج) دومین ویژگی عاشوراییان را جوان بودنش دانست و افزود: «جوان محوری و مدیریت جوان ها باعث پویایی، شکوفایی، پایداری و ماندگاری این مجموعه فرهنگی شده و در بازدیدی که امروز داشتیم این نکته کاملاً به چشم می خورد که تمام کسانی که دارندآماده می شوند برای برگزاری برنامه محرم سال 92 و برپایی خیمه امام حسین علیه السلام همه جوان هستند. این جوان گرایی باعث تولید نگاه، روش، مسیر کار جدید و نو می شود که جذب حد اکثری را به دنبال خواهد داشت. این جوان بودن خیلی مهم است ».

وی ویژگی دیگر این مجموعه را به روز رسانی فعالیت ها با توجه به وضعیت روز جامعه برشمرد و  گفت: «عاشوراییان مخصوصاً در حرکت جدیدش، با بازسازی و به روز رسانی، خودش را پویا می کند. مأموریتش را با گفته ها و نگاههای جدید تعریف می کند تا از محورهای نو غافل نماند و این نیز حائز اهمیت است. بعضی هیأت ها و مراکز یک روش جاری دارند که تا آخر همان را ادامه می دهند و نهایتاً یک جا می مانند و در جا می زنند. اما عاشوراییان با نو آوری، شکوفایی، جوان گرایی و نگاه هنری خودش را به روز کرده و پویا ئ شکوفا بوده تا تآثیر کذاریش را حفظ کند و شاداب، با طراوت و زنده باشد».

ایشان در پایان سخنانشان ابراز امیدواری کردند: «ان شاالله به فضل امام حسین علیه السلام و گوشه چشم امام عصر و کمک شهدا این مجموعه بتواند تمدن نوین اسلامی را در سطح بین الملل مطرح کند و روزی را ببینیم که شعبه های عاشوراییان در نقاط مختلف دنیا برپا شده و از نقاط مختلف دنیا برای استفاده از این سبک می آیند. چون قطعاً در آنجا در فضای غفلتی که هست نیاز به چنین الگوهایی داریم تا اثر گذار باشیم».

مجموعه فرهنگی عاشورائیان از گروه‌های فرهنگی اصفهان می‌باشد. برنامه اقامه عزای سید و سالارشهیدان در دهه اول محرم با سخنرانی حجت‌الاسلام شهاب مرادی برگزار می‌گردد.

  1. بازتاب رسانه ای بازدید حاج حسین یکتا از روند آماده سازی بزرگترین اجتماع سالانه عاشوراییان | کمک
    5 نوامبر 2013

    […]  http://www.teribon.ir/archives/241144 […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: