یکشنبه 03 نوامبر 13 | 11:59

طرح جدید سنا برای جاسوسی

سنا، طرحی را آماده کرده است که در صورت تصویب، نه تنها برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از میلیون‌ها تماس تلفنی را تأیید می‌کند بلکه از این پس این نهاد امنیتی آمریکا می‌تواند آزادانه از ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی جاسوسی کند.


حامیان حریم خصوصی و دستکم یکی از سناتورهای آمریکایی در خصوص طرح جدید سنا که روز پنجشنبه هفته گذشته معرفی شد و نه تنها جمع‌آوری اطلاعات از میلیون‌ها تماس تلفنی مردم آمریکا و سراسر جهان را تأیید کرد بلکه به آژانس امنیت ملی این کشور اجازه می‌دهد تا اطلاعات گسترده ایمیل‌ها را نیز جاسوسی کند.

این طرح برای اصلاح قانون جاسوسی اطلاعات خارجی (FISA)، که در کمیته اطلاعات سنا توانست حمایت‌هایی را به دست آورد، محدودیت‌‌هایی را که یک دادگاه ویژه بر استفاده آژانس امنیت ملی آمریکا از بایگانی‌ها قرار داده بود، تدوین می‌کند.

بر اساس این گزارش، اگر طرح تقویت «FISA» به قانون تبدیل شود، قدرت آژانس امنیت ملی برای نفوذ و رخنه و کشت اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفنی و ایمیلی میلیون‌ها آمریکایی را افزایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، این طرح که کمیته اطلاعات سنا این هفته در خصوص آن رأی‌گیری کرد، برای اولین بار به جمع‌آوری محرمانه اطلاعات مهر تأیید می‌زند.

«دایان فینستین» رئیس کمیته اطلاعات سنا که به همراه «ساکسبای چامبلیس» معاون خود از این لایحه 45 صفحه‌ای حمایت کرده است، اعلام کرد که برنامه جمع‌آوری اطلاعات تلفنی قانونی است و گرچه محدودیت‌هایی قرار است برای آن وضع شود، اما تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا از توقف این برنامه جلوگیری کند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: