یکشنبه 03 نوامبر 13 | 13:14

مرتضوی امروز هم به دادسرا نیامد

یکی از شاکیان پرونده پالیزدار گفت: با وجود احضار قبلی، سعید مرتضوی امروز هم در دادسرا حاضر نشد.


پیمان حاج محمودعطار یکی از شاکیان پرونده پالیزدار، اظهار داشت: علی‌رغم احضار قبلی از سوی دادسرا، اما سعید مرتضوی امروز هم در دادسرا حاضر نشد.

وی ادامه داد: هفته گذشته ترک‌همدانی وکیل بنده به همراه عباس پالیزدار به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت مراجعه و درخصوص زمان احضار پرس‌وجو کردند که بازپرس پرونده گفت احضاریه به دست مرتضوی رسیده و ایشان یکشنبه (امروز) به دادسرا می آید.

حاج محمودعطار افزود: امروز در وقت اداری وکیل بنده با بازپرس تماس گرفت و بازهم بازپرس تأکید کرد که سعید مرتضوی امروز حتما به دادسرا می‌آید؛ وکیل بنده از بازپرس خواست به محض ورود مرتضوی در دادسرا، شاکیان به صورت تلفنی نیز در جریان قرار بگیرند اما در یکی از سایت‌ها خواندم که مرتضوی اعلام کرده امروز در شهر یزد است و طبیعتا به دادسرا نخواهد رفت.

وی گفت: واقعا مایه تأسف است که مرتضوی به عنوان یک حقوق‌دان که معمولا در سمت‌های مختلف قضایی بوده و عهده‌دار تدریس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی است و باید در تمکین از قانون، احکام و دستورات قضایی الگویی برای سایرین باشد اینگونه رفتار کند.

این شاکی پرونده پالیزدار خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اینجانب مدتی پیش طی درخواستی کتبی، تقاضای صدور دستور پیگرد و جلب مرتضوی را ارائه کرده بودم‌ و بازپرس صدور این دستور را منوط به ابلاغ قانونی احضاریه به متهم کرده بود، لذا با توجه به ابلاغ قانونی احضاریه و اذعان مرتضوی نسبت به آگاهی و اطلاع از جلسه دادگاه امروز، سوءنیت وی در عدم توجه به دستور قضایی اثبات شده و برابر قانون، بازپرس پرونده باید دستور جلب و دستگیری وی را صادر کند.

حاج‌محمودعطار اظهار داشت: در خصوص رأی صادر شده برای یکی از متهمان پرونده که به دستور مرتضوی اقدام به دستگیری بنده و عباس پالیزدار و جمعی از همکاران ما به جرم تشکیل باند ضدامنیتی کرده بود، بنده نسبت به رأی صادره اعتراض کرده و طی هفته جاری لایحه اعتراضی خود را به دلیل اشکالات شکلی و ماهوی رأی صادره تقدیم دیوانعالی کشور می‌کنم.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: