یکشنبه 03 نوامبر 13 | 14:26

«ننه علی» در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

مجموعه شعر ننه علی، محصولی از فرهنگسرای رازی زیر نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس واقع در مصلای تهران به فروش می‌رسد.


139112030001573مجموعه شعر «ننه علی» محصولی از فرهنگسرای رازی زیر نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس واقع در مصلای تهران حضور پیدا کرده و به فروش می‌رسد.

کتاب «ننه علی» مجموعه شعرهای شاعرانی چون علیرضا قزوه، عبدالجبارکاکایی، محمدعلی معلم، بهروز یاسمی، سعید بیابانکی، یوسفعلی می‌رشکاک، محمدعلی بهمنی و… است که به کوشش سجاد عزیزی آرام گردآوری شده است. این کتاب چندی پیش در ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «حماسه عاشقانه» با حضور مدیران و معاونان فرهنگی رونمایی شد.

بانو فتح اللهی معروف به ننه علی (مادر شهید رخشانی) مادر شهیدی بود که به دلیل علاقه به فرزندش ۲۰ سال در آلونکی روی قبر او زندگی کرد. فرزند او به دست ساواک به شهادت رسید، بعد از اینکه با خبر می‌شود فرزندش به شهادت رسیده و در شهر اهواز دفن گردیده است. راهی شهر اهواز می‌شود و در کنار مزار فرزندش بیتوته می‌کند. بعد از پیروزی انقلاب به حضرت امام اطلاع می‌دهند که مادری از تهران به اهواز آمده و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی می‌کند، البته بدون هیچ سرپناهی که او را در مقابل گرمای طاقت فرسای جنوب محافظت نماید. به دستور امام (ره) پیکر این شهید از اهواز به بهشت زهرا (س) در تهران منتقل می‌شود. از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۸ننه علی تک و تنها در یک اتاقک فلزی زندگی کرد، تا مدت‌ها این اتاقک، برق و وسیله گرمایشی و سرمایشی نداشت. بعد از سال ۷۸ به دلیل کهولت سن و بیماری جسمی و آلزایمر، تنها دخترش او را به خانه خود برد و از آن به بعد هرچند ماه یک بار به زیارت مزار فرزندش رفت. ننه علی در اواخر سال ۹۰ دار فانی را وداع گفت و در کنار مزار فرزند شهیدش در قطعه ۲۴ به خاک سپرده شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: