شنبه 09 اکتبر 10 | 12:03

مردم لبنان با قلب‌هايشان از احمدی‌نژاد استقبال می‌كنند

استاد دانشگاه بيروت و معاون علمي سازمان حقوقدانان دموكرات بين‌اللمل گفت كه احمدي‌نژاد نقشي محوري در مبارزه با صهيونيست‌ها دارد و مردم لبنان با قلب‌هايشان از وي استقبال خواهند كرد.


دكتر «حسن جوني» استاد دانشگاه بيروت و معاون علمي سازمان حقوقدانان دموكرات بين‌الملل در مصاحبه با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس درباره دستاوردهاي سفر «محمود احمدي‌نژاد» رئيس جمهور ايران به لبنان گفت: بايد بگويم كه مردم لبنان مدت‌ها است كه منتظر سفر آقاي احمدي‌نژاد به لبنان هستند و قطعا سفر رئيس جمهور ايران به لبنان نتايج و پيامدهاي مثبتي را به دنبال خواهد داشت كه اولين پيامد آن درباره روابط ايران و لبنان خواهد بود.

وي با اشاره به پيوندهاي ديرينه دولت ايران و لبنان افزود: همانطور كه مشهور است بين ايران و لبنان و ملت‌هاي اين دو كشور روابط خوبي وجود دارد. اين روابط تاريخي بوده و در تمامي زمينه‌ها وجود دارد. بنابراين سفر رئيس جمهور ايران در حمايت و پشتيباني از اين روابط بوده و الان اين موضوع به طور كامل واضح است كه ايران به لبنان پيشنهاد كمك در بسياري از زمينه‌ها را داده است و ايران بعد از آنكه لبنان مورد تهاجم رژيم‌صهيونيستي قرار گرفت، كمك‌هاي فراواني به ملت لبنان كرد و در اين سفر موضوع همكاري‌هاي لبنان و ايران در زمينه توليد برق و همچنين همكاري‌هاي تسليحاتي تهران و بيروت مطرح خواهد شد.

احمدي‌نژاد نقشي محوري در مبارزه با صهيونيست و امپرياليسم دارد

وي با اشاره به جوسازي رژيم صهيونيستي و رسانه‌هاي وابسته به آن در خصوص سفر رئيس جمهور ايران به لبنان گفت: البته سفر احمدي‌نژاد به لبنان مورد حمايت بدخواهان و حاميان امپرياليست كه خواستار دوستي و همكاري بين كشورها هستند، نيست. بنابراين من معتقدم كه سفر رئيس جمهور ايران به لبنان در راستاي منافع هر دو كشور ايران و لبنان است و نبايد فراموش كنيم كه اين سفر در زماني صورت مي‌گيرد كه منطقه خاورميانه در شرايط حساسي قرار دارد و اين شرايط حساس به دليل اوضاع در عراق، فلسطين و افغانستان است و آقاي احمدي‌نژاد نقشي محوري و اساسي در مبارزه با صهيونيست‌ها و امپرياليست، نيروهاي ظالم و نيروهايي كه خواستار نابودي كرامت ملت لبنان و ايران هستند، ايفا مي‌كند و اين سفر در راستاي حمايت از مبارزه با امپرياليست ايالات متحده است.

سفر احمدي‌نژاد پيروزي تاريخي براي سياست خارجي ايران است

اين استاد دانشگاه بيروت در ادامه مصاحبه گفت: به نظر من سفر احمدي‌نژاد در شرايط كنوني پيروزي تاريخي براي سياست خارجي دولت ايران ثبت خواهد كرد و در واقع اين پيروزي به اين دليل است كه سفر احمدي‌نژاد به لبنان در حالي صورت مي‌گيرد كه نيروهاي مقاومت اين كشور براي اولين بار در تاريخ و در سال 2006 در برابر نيروهاي صهيونيستي به پيروزي رسيدند و رئيس‌جمهور احمدي‌نژاد، ملت ايران و سوريه و تمامي آزادگان جهان در اين پيروزي سهيم بودند. بنابراين بر تمامي ملت لبنان و آزادگان جهان واجب است كه از سفر احمدي‌نژاد به لبنان و در جايي كه مقاومت در برابر اسرائيل به پيروزي رسيد، تشكر و قدرداني كنند و ما از ايران به دليل حمايت از آزادگان و نيروهاي آزادي‌خواه قدرداني مي‌كنيم.

دكتر حسن جوني در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار فارس درباره ابراز نگراني آمريكا و صهيونيست‌ها از سفر رئيس جمهور ايران به لبنان گفت: من زماني كه شنيدم كه اسرائيل و ايالات متحده با سفر احمدي‌نژاد به لبنان ابراز مخالفت كرده‌اند بسيار خوشحال شدم. اما دليل اين خوشحالي من چه بوده است؟ چون همانطور كه يكي از بزرگان گفته بود زماني كه امپرياليست از من راضي بوده و خشمگين نباشد پس من در حال اشتباه هستم پس زماني كه آمريكا و صهيونيست‌ها از ايران، لبنان و آقاي احمدي‌نژاد عصباني نباشند پس مي‌توان نتيجه گرفت كه در اشتباه قرار داريم، اما زماني كه آمريكا و رژيم‌صهيونيستي از سفر احمدي‌نژاد ابراز عصبانيت كرده است پس نتيجه مي‌گيريم كه اين سفر در مسير صحيحي در حال انجام است و اين طبيعي است كه آنها از سفر احمدي‌نژاد ابراز خشم كنند و من واقعا از آقاي رئيس‌جمهور و ملت ايران متشكر هستم و من بايد به ملت ايران بگويم كه لبناني‌ها از شما متشكر هستند چون شما امپرياليست و اسرائيلي‌ها را عصباني كرده‌ايد و من نمي‌خواهم كه سخنراني سياسي كنم بلكه سخنانم بر اساس تحليل‌هاي سياسي است. بر اساس تحليل‌ها هر گاه بر اساس خواسته‌هاي دشمن عمل كرديم و موجبات خشنودي آنها را فراهم كرديم وضعيت دشوارتر شده است اما هرگاه بر خلاف خواسته دشمن عمل كرديم و او را خشمگين كرديم وضعيت بسيار راحت‌تر شده و سفر رئيس جمهور ايران به لبنان در زمان كنوني فراگير بودن سياست خارجي ايران و پيروزي آن را مي‌رساند.

مردم لبنان با قلب‌هايشان از احمدي‌نژاد استقبال مي‌كنند

معاون علمي سازمان حقوقدانان دموكرات بين‌الملل در ادامه اين مصاحبه گفت: وضعيت كنوني در منطقه الهام گرفته شده از ايران است و حتي مقاومت فلسطيني‌ها در برابر اسرائيل الهام گرفته شده از انقلاب ايران است. بنابراين به دليل نقش فعال ايران در منطقه، خشم و عصبانيت آمريكا و صهيونيست‌ها از ايران طبيعي است و ما در لبنان از سفر احمدي‌نژاد به كشورمان خوشحال هستيم چون از دلاوري از دلاوران جنبش‌هاي آزادي‌بخش استقبال خواهيم كرد و رئيس جمهور ايران در اين سفر با مردم لبنان، مقامات رسمي و رئيس جمهور لبنان ديدار خواهد كرد و با آزادي‌خواهان و همچنين رهبر آزادي‌خواهان در لبنان يعني “سيد حسن نصرالله ” دبير كل حزب‌الله لبنان ديدار خواهد كرد و من مي‌خواهم بگويم كه با قلب‌ها و فكرهايمان از رئيس‌جمهور ايران استقبال خواهيم كرد.

  1. سفر تاریخی احمدی نژاد به لبنان | وی پی ان
    15 اکتبر 2010

    […] مردم لبنان با قلبهایشان از احمدینژاد استقبال میکنند | ت… […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.