سه‌شنبه 05 نوامبر 13 | 10:11

اولین مستند آنامورفیک-دیجیتال روی میز تدوین

محوریت این مستند چگونگی تربیت پاسداران انقلاب اسلامی است که با شیوه‌ای نو به تصویر کشیده می‌شود و تاکنون در مناطقی نظیر تهران، کویر،جنگل،شلمچه و منطقه جنوب غرب کشور تصیربرداری آنجام شده است.


داوود مرادیانمستند «تربیت پاسداری» به تهیه کنندگی حسین ساختمانیان و کارگردانی داوود مرادیان روی میز تدوین قرار گرفت.
داوود مرادیان در خصوص ویژگی‌های مستند «تربیت پاسداری» گفت: برای نخستین بار در سینمای کشور در این مستند از ترکیب لنزهای 1980 اولترا اسکوپ  و نیز مبدل های آنامورفیک بر روی دوربینهای دی اس ال آر استفاده شده است که نتیجه آن خلق تصاویری عریض و به یاد ماندنی است و از این حیث تجربه ای منحصر به فرد و دستاوردی جدید است.
وی در توضیح مستند‌های آنامورفیک اظهار داشت: آنامورفیک به اندازه نماهای عریضی گفته می‌شود که در سینمای هالیوود برای مقابله با تلویزیون ابداع گردید و مناظری زیبا خلق می کرد. این قطع هنوز در سینمای آمریکا و در سیستمهای پاناویژن کاربرد دارد.
این مستندساز افزود: این اندازه نما تنها با استفاده از لنزها و مشقات چاژ و ظهور و اکران روی دوربین‌های سینمایی آن‌ هم در زمان‌های گذشته دیده شده و برای نخستین بار توسط این گروه مستند بر روی دوربین های دیجیتال تست و اجرا شده است.
مرادیان خاطرنشان کرد: محوریت این مستند چگونگی تربیت پاسداران انقلاب اسلامی است که با شیوه‌ای نو به تصویر کشیده می‌شود و تاکنون در مناطقی نظیر تهران، کویر،جنگل،شلمچه و منطقه جنوب غرب کشور تصیربرداری آنجام شده است.
کارگردان مستند «تربیت پاسداری» در خاتمه اظهار داشت: در یک و ماه نیم گذشته در لوکیشن‌ها و مناطق مختلفی تصویربرداری آنجام شده که 20 روز دیگر از کار باقی مانده و پس از تدوین و صداگذاری در ابتدا برای مقامات رسمی کشور و سپس از تلویزیون پخش خواهد شد.
براساس این گزارش، عوامل این مستند عبارتنداز: کارگردان:داوود مرادیان،تصویر برداران: سید محمد علی هاشمیان. داوود مرادیان. با تشکر از محمود کاملی مدیر تولید و هماهنگی: بشیر ادهمی و تهیه‌کننده: حسین ساختمانیان .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: