سه‌شنبه 05 نوامبر 13 | 10:31

تعهد دوباره اوباما برای تعطیلی گوانتانامو

رئیس‌جمهوری آمریکا با دو نماینده ویژه دولتش که مامور تعطیل کردن زندان گوانتانامو هستند، دیدار کرده و دوباره نسبت به تعطیلی این زندان متعهد شد.


usa flaq2رئیس‌جمهوری آمریکا با دو نماینده ویژه دولتش که مامور تعطیل کردن زندان گوانتانامو هستند، دیدار کرده و دوباره نسبت به تعطیلی این زندان متعهد شد.

طبق بیانیه کاخ سفید، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با «کلیفورد اسلوان»، مامور ویژه وزارت خارجه آمریکا برای تعطیلی گوآنتانامو و «پاول لویس»، نماینده ویژه وزارت دفاع آمریکا برای هدفی مشابه دیدار کرده و از اقدامات آن در این راستا تشکر کرد.

اوباما دوباره تاکید کرد که نسبت به تعطیل کردن زندان خلیج گوانتانامو کاملا متعهد است و تصریح کرد که این نمایندگان ویژه در عملیات تسهیل جابه جایی زندانیان گوآنتانامو از حمایت کامل او برخوردارند.

در این بیانیه ذکر شده است که دولت از کنگره خواهد خواست تا محدودیت‌های انتقال زندانی‌ها را لغو کرده تا بتوان تعدادی از زندانیان گوانتانامو که آماده انتقال به دیگر کشورها هستند را منتقل کرده و تعداد آن‌ها را کاهش دهد.

هنوز 164 زندانی در زندان خلیج گوانتانامو محبوس هستند. اکثریت آن‌ها هنوز در دادگاه هم حضور نیافته‌ و تفهیم اتهام نشده‌اند. اوباما از سال 2009 بارها خواستار تعطیلی این زندان شده اما تاکنون ناکام مانده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: