پنج‌شنبه 07 نوامبر 13 | 08:06
رسانه‌ها در مواجهه با فرجی‌دانا و مرتضوی یکسان عمل نکردند

یک بام و دو هوای اصولگرایی

نادر سعیدی

اقدام اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در انتساب دو معاون خود بدون شک مصداق دهن‌کجی به نهاد قانون‌گذاری کشور است که سبک مدیریت احمدی‌نژاد را تداعی می‌کند. به احتمال قریب به یقین اگر این اقدام در دولت قبل صورت می‌گرفت، یادداشت‌ها، اخبار مهم و تیتر اول برخی سایت‌های مدعی اصول‌گرایی به نقد این عمل اختصاص می‌یافت و دولت از القابی چون قانون‌گریزی، لج‌بازی و انحراف بی‌نصیب نمی‌ماند


سعید مرتضویتریبون مستضعفین؛ نادر سعیدی- آنچه محمود احمدی نژاد را، به رغم تلاش‌های بی‌مانندش در اداره‌ی کشور، سزاوار نقدهای جدی نمود، لجاجت در مواجهه با دستگاه‌های تقنینی، قضایی و حتی بعضاً رهبر انقلاب بود. بی‌جا نیست اگر بگوییم این نوع اشتباهات ایشان را از تراز ریاست جمهوری اسلامی ایران تنزل می‌داد و طبیعی بود که زمینه‌ساز اعتراض‌هایی شود. اما آنچه اکنون مد نظر نگارنده است، از یک سو نوع مواجهه شدید و گاهی افراطی برخی رسانه‌های به اصطلاح اصول‌گرا با رئیس جمهور سابق و از سوی دیگر سکوت منفعلانه و «رویکردِ شتر دیدی ندیدی» نسبت به عملکرد مشابه دولت حسن روحانی است.

فرجی دانااقدام اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در انتساب دو معاون خود بدون شک مصداق دهن‌کجی به نهاد قانون‌گذاری کشور است که سبک مدیریت احمدی‌نژاد را تداعی می‌کند. به احتمال قریب به یقین اگر این اقدام در دولت قبل صورت می‌گرفت، یادداشت‌ها، اخبار مهم و تیتر اول برخی سایت‌های مدعی اصول‌گرایی به نقد این عمل اختصاص می‌یافت و دولت از القابی چون قانون‌گریزی، لج‌بازی و انحراف بی‌نصیب نمی‌ماند؛ چنانچه، عملکرد این رسانه‌ها در ماجراهایی نظیر رحیمی، مرحوم کردان، مرتضوی و مشایی این ادعا را تأیید می‌کند.

جا دارد که از برخی اصحاب رسانه نسبت به سیاست یک بام و دوهوایی‌شان در مواجهه با دو دولت سؤال شود. تفاوت اقدام امروزِ فرجی دانا با اقدامات دولت دیروز در چیست و آیا برخی از مسئولین دولت فعلی از لجاجت و دهن‌کجی به مجلس دریغ می‌ورزند؟ قبل از مرداد 92، شخص احمدی‌نژاد هدفِ نقد شما بوده است یا عمل او؟ اگر عمل او هدفِ حمله بوده است، عملِ لجاجت‌ورزانة امروزِ وزیر علوم را چگونه از فیلترِ اعتراض تمام قد خود عبور داده‌اید و اگر اقدامات اشتباه احمدی‌نژاد، بهانه‌ای بوده است برای حمله به شخص او، پس سزاوار تذکر چندبارة این حدیث هستید که: حاسبوا انفسکم قبل ان تحاسبوا

 1. مسعود
  9 نوامبر 2013

  احمدی نژاد مرد بود که حاضر نبود تحت هیچ شرایطی کسی را که بیگناه و خدوم می دانست قربانی کند تا مثلا محبوبیت سیاسی خود را حفظ کند.
  او مرد واقعی بود اتفاقا همین کارهایی که شما اسمش را لجاجت می دانید همان است که خداوند آن را می ستاید:
  فسوف یأتی الله بقوم یحبهم و یحبونه اذلة علی المومنین اعزة علی الکافرین یجاهدون فی سبیل الله و لایخافون لومة لائم

  این نهراسیدن از سرزنش ها خاصیتی است که هیچ از حضرات پر ادعای اصولگرا ندارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: