شنبه 09 نوامبر 13 | 11:41

لغو واردات عروسک‌های «دارا و سارا» از چین

مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: سفارش تولید عروسک‌های «دارا و سارا» به چین فعلاً لغو شده است و برای تولید آن در کشور با چهار تولیدکننده ایرانی به مذاکره پرداخته‌ایم.


مرتضی حیدری، مشاور اقتصادی مدیرعامل و مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان داشت: چندی پیش با چهار تولیدکننده ایرانی درباره تولید عروسک‌های «دارا و سارا» مذاکراتی را انجام دادیم که اگر بشود این عروسک‌ها را در داخل کشور تولید کنیم.

وی اضافه کرد: نمونه‌سازی‌هایی از عروسک‌های «دارا و سارا» صورت گرفته است و اگر همه نتایج لازم مثبت ارزیابی شود، قطعاً این عروسک‌های ایرانی را در داخل کشور و توسط تولیدکنندگان ایرانی خواهیم ساخت.

حیدری ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محلی برای پرورش فکر، ابتکار و خلاقیت است نه تولید کننده صنعتی یعنی کانون موظف است ایده، خلاقیت و ابتکار عمل داشته باشد نه این که یک صنعتگر باشد، اما باز هم برای اینکه بتواند طبق فرمایشات مقام معظم رهبری گام‌های مؤثری را در تولید ملی متناسب با فرهنگ بومی بردارد،‌ به تولید محصولات فرهنگی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان اهتمام بسیاری ورزیده است.

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تلاش دارد قوی‌تر از گذشته به مقوله فرهنگ ورود یافته و به تولید نوشت‌افزارهای ایرانی و محصولات فرهنگی نظیر اسباب‌بازی و بازی فکری بپردازد اما این موارد به این منظور نیست که باید به کانون به عنوان یک صنعتگر نگریست بلکه وظیفه ما ایجاد نوآوری، خلاقیت و ابتکار است.

مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: با توجه به این که همه کارهای سفارش عروسک‌های «دارا و سارا» به کشور چین صورت گرفته بود اما هنوز هم دست نگه داشته و تلاش دار یم اگر از سوی تولیدکنندگان ایرانی به نتیجه نرسیدیم، سفارش لازم را به چین ارسال کردیم چراکه هنوز به تولید این محصولات در کشور امیدواریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: