شنبه 09 نوامبر 13 | 12:18

گروسی: سجادی رای اعتماد می‌گیرد

یک نماینده مجلس گفت: در کل کارنامه آقای سجادی خوب است و امیدواریم برنامه خوبی هم ارائه و از آن دفاع کند چرا که برای مجلس کارنامه مهم است و اگر برنامه خوبی هم ارائه کند معتقدم رای می آورد.


حسین گروسی نماینده شهریار و ملارد با اشاره به جلسه رای اعتماد مجلس به سومین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: آقای سجادی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان مناسب این وزارتخانه است.

وی افزود: تحصیلات آقای سجادی مرتبط با وزارتخانه ورزش و جوانان بوده و هم این که در این وزارتخانه مشغول بوده است به طوری که در کمیته ملی المپیک خدمت کرده و مدیر کل تربیت بدنی آموزش و پرورش نیز بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در کل کارنامه آقای سجادی خوب است و امیدواریم برنامه خوبی هم ارائه و از آن دفاع کند چرا که برای مجلس کارنامه مهم است و اگر برنامه خوبی هم ارائه کند معتقدم رای می آورد.

اضافه می‌شود نصرالله سجادی از طرف دولت به عنوان سومین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.

پیش از این رضا امیری‌صالحی و مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس معرفی ولی موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان نشدند.

ضرغام صادقی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه 12 آبان‌ ماه، نامه اعلام وصول معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را قرائت کرد که بر اساس این نامه، “نصرالله سجادی” از سوی دکتر روحانی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس معرفی شده است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

با سلام

احتراما در اجرای اصل 133 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شرح حال و برنامه جناب آقای دکتر “نصرالله سجادی” برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

حسن روحانی

گفتنی است رئیس‌جمهور ابتدا مسعود سلطانی‌فر را به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد، وی با عدم رای اعتماد نمایندگان روبرو شد.

در گام بعدی دکتر روحانی سیدرضا صالحی امیری را برای اخذ رای اعتماد به مجلس پیشنهاد داد که این بار هم نمایندگان با گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور مخالفت کردند.

اکنون سجادی برای تصدی مدیریت وزارت نوپای ورزش و جوانان به خانه ملت معرفی شده و باید تا روز یکشنبه 19 آبان و زمان برگزاری جلسه رای اعتماد، منتظر ماندو دید که این بار بهارستانی‌ها چه نظری درباره فرد مورد نظر دولت دارند.

سجادی کیست؟

نصرالله سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، با حکم سرپرست قبلی این وزارتخانه یعنی صالحی امیری به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان منصوب شده بود.

وی تاکنون سرپرستی کاروان‌های جمهوری اسلامی ایران در ۶ دوره بازی‌های المپیک تابستانی (از المپیک ۱۹۸۸ سئول تا ۲۰۰۸ پکن) ‌و ۹ دوره بازی‌های آسیایی را بر عهده داشته است.

سجادی که دانشیار دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران است، مسئولیت‌هایی از جمله قائم مقام سازمان تربیت بدنی (وزارت ورزش)، ریاست فدراسیون فوتبال، عضو شورای المپیک آسیا، معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، خزانه‌دار و دبیر کل کمیته ملی المپیک و … را بر عهده داشته است.

همچنین در زمینه علمی می‌توان به تالیف و ترجمه چندین کتاب در کنار نگارش چند ده مقاله مختلف علمی در زمینه‌های گوناگون و به ویژه مدیریت ورزشی توسط سجادی اشاره کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: