شنبه 09 نوامبر 13 | 12:33

«کاروانیان نینوا» فراخوان داد

نخستین برنامه «کاروانیان نینوا» در تکریم هنرآورانی که پنجره‌هایی بر چشم‌اندازهای حماسه محرم گشوده‌اند برگزار می‌شود.


نخستین برنامه «کاروانیان نینوا» در تجلیل و تکریم هنرآورانی که پنجره‌هایی بر چشم اندازهای حماسه محرم گشوده‌اند مقارن با اربعین حسینی(ع)، 2 دی ماه سال جاری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌شود.

این فراخوانی است در نخستین سال اجرای برنامه به شاعران و هنرمندان فعال در عرصه های فیلم و عکس رسانه های اجتماعی و فضای مجازی تا چراغ منزل را بیفروزند. بدان امید که در سال های آتی، بهره مندی از گشایش وقت، فرصت توسعه قلمرو این برنامه را به ساحت هنرهای دیگر فراهم آورد.

بخش های مختلف فراخوان «کاروانیان نینوا» عبارتند از:

1. بخش شعر: از شرکت کنندگان در این بخش دعوت می شود که 2 تا 4 اثر از سروده های خود را در قالبهای سنتی و یا نوین (به صورت تایپ شده بر روی صفحه ی A4 ) به دبیرخانه «کاروانیان نینوا» به نشانی تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوی ارغوان، بلوار مروارید، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران فرستاده و یا فایل آثار خود را در قالب ورد به نشانی اینترنتی Tehran@farhang.gov.ir ارسال نمایند. با توجه به ضیق وقت، فرصت ارسال آثار نهایتا تا پایان ماه محرم امسال (12 آذرماه) است.

جوایز:

الف) در قالبهای سنتی

نفر اول 2 میلیون و پانصد هزار تومان

نفر دوم 2 میلیون تومان

نفر سوم 1 میلیون و پانصد هزار تومان

ب) در قالبهای نوین

نفر اول 2 میلیون و پانصد هزار تومان

نفر دوم 2 میلیون تومان

نفر سوم 1 میلیون و پانصد هزار تومان

تبصره: افزون بر حائزان رتبه های سه گانه به تشخیص هیات داوران به سرایندگان آثار در خور تقدیر نیز جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت.

2. فیلم و عکس: کلیه ی شهروندان فضای مجازی میتوانند به تعداد دلخواه خود عکس‌های دارای فرمت JPG و فیلم‌های دارای فرمت 3GP یا AVI که از مراسم‌های سوگواری، دسته‌های عزاداری و سایر آیین‌های عاشورایی از طریق دستگاه تلفن همراه، دوربین‌های حرفه‌ای و یا غیرحرفه‌ای، عکاسی یا فیلمبرداری کرده اند را از طریق دبیرخانه ی مجازی «کاروانیان نینوا» به نشانی اینترنتی http://www.zigur.com/moharam ارسال نمایند. این برنامه در دو بخش حرفه ای و غیر حرفه ای توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با مشارکت سازمان بسیج شهرداری تهران، گروه سایتهای پرشین بلاگ و سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار می شود. آخرین مهلت ارسال آثار پایان ماه محرم امسال (12 آذرماه) بوده و در اربعین سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ( 2 دی ماه سال جاری) از برگزیدگان تقدیر خواهد شد. ضمنا در پایان برنامه، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نمایشگاهی مجازی از آثار شرکت کنندگان در قالب یک رسانه ی بر خط اینترنتی ایجاد خواهد شد.

جوایز:

الف) بخش حرفه ای

نفر اول 3 سکه تمام بهار آزادی

نفر دوم 2 سکه تمام بهار آزادی

نفر سوم 1 سکه تمام بهار آزادی

ب) بخش غیر حرفه ای

نفر اول 3 سکه تمام بهار آزادی

نفر دوم 2 سکه تمام بهار آزادی

نفر سوم 1 سکه تمام بهار آزادی

تبصره: افزون بر حائزان رتبه های سه گانه به تشخیص هیات داوران به تولید کنندگان آثار در خور تقدیر نیز جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: