شنبه 09 نوامبر 13 | 16:26

عراقچی: مذاکرات امشب پایان می‌یابد

معاون وزیر خارجه ایران گفت که هنوز مواضع دو طرف ایران و 1+5 با هم فاصله دارد.


سید عباس عراقچی عصر روز شنبه پیش از شروع دور دوم مذاکرات سه جانبه ایران و آمریکا و نماینده 1+5 درباره اختلاف‌نظرها میان دو طرف گفت که الان نمی‌توانم درباره این موارد صحبت کنم چون این موارد درحال مذاکره است و مواضع دوطرف هنوز با هم فاصله دارد.

این عضو تیم مذاکره کننده هسته‌یی کشورمان ادامه داد: بر روی برخی موارد اتفاق نظر بیش‌تر و بر روی برخی دیگر کم‌تر است.

او درباره امکان ادامه یافتن مذاکرات در روز یک‌شنبه گفت که مذاکرات امشب پایان می‌یابد و در صورت باقی ماندن مباحث، موضوعات به مذاکرات بعدی موکول می‌شوند و هنوز نمی‌توان گفت که مذاکرات بعدی چه زمانی خواهد بود.

عراقچی مذاکرات را سخت و نفس گیر دانست و گفت: قرار شد امروز مذاکرات ادامه یابد اما بیش‌تر منوط به مشورت‌ها میان کشورهای 1+5 بود. هیات ایران امروز شنبه با وزیر خارجه فرانسه به طور جداگانه و وزیران خارجه انگلیس و آلمان که هم‌زمان با حضور اشتون بود، دیدار کرد.

وی رایزنی‌های دیپلماتیک روز شنبه را “جدی” خواند و گفت که این رایزنی‌ها درباره مفاد متن نهایی تفاهم بود اما هنوز مسایلی هست که باقی مانده و باید درباره آن صحبت کرد.

این عضو هیات مذاکره کننده ایران با 1+5 درباره تاثیر حضور وزیر خارجه روسیه بر مذاکرات و رفع اختلاف‌ها اظهار کرد: بعد از مذاکرات سه جانبه میان وزیران خارجه آمریکا و ایران و نماینده 1+5 در مذاکرات، ظریف با لاوروف دیدار می کند.

او ادامه داد که در نهایت این ایران و 1+5 هستند که باید تصمیم نهایی را بگیرند.

عراقچی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که نظرتان درباره اظهارات اخیر اوباما مبنی بر آمادگی دنیا برای لغو برخی تحریم‌ها علیه ایران به این جمله بسنده کرد که ” فعلا نظری ندارم.”

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: