یکشنبه 10 نوامبر 13 | 11:20

شعارهای هیات‌ها در سومین شعائر

در آستانه ماه محرم سومین شماره «شعائر»، مجموعه شعارهای پیشنهادی برای هیأت، ویژه محرم الحرام و صفر المظفر 1435، به همت جامعه ایمانی مشعر منتشر شد.


شعائردر آستانه ماه محرم سومین شماره «شعائر»، مجموعه شعارهای پیشنهادی برای هیأت، ویژه محرم الحرام و صفر المظفر 1435، به همت جامعه ایمانی مشعر منتشر شد.

«شعائر» نشریه‌ای است که در مناسبت‌های مختلف منتشر خواهد شد. در مقدمه سومین شعائر که می‌کوشد مجموعه‌ای از شعارهای مناسب را به دست هیأت‌ها برساند و حلقه وصلی میان شاعران، هنرمندان و هیأت‌های مذهبی باشد، چنین آمده است: «انتخاب شعار کار خوبی است که مدتی است میان هیأت‌های مذهبی مرسوم شده است. بسیاری از هیأت‌ها، برای برنامه‌هایشان، به خصوص برای ویژه برنامه‌هایی مانند دهه محرم و ایام فاطمیه و حتی اردوها، شعارِ خاص انتخاب می‌کنند. در پوستر، تبلیغات بیرونی و فضاسازی داخلیِ این هیأت‌ها، بجای درشت شدنِ نام خادمان اهل بیت علیهم السلام، جمله‌ای با مضمونِ سخنان اهل بیت یا نکته‌ای از زندگی ایشان درشت می‌شود و محور قرار می‌گیرد.».

در مقدمه دومین شعائر، این نشریه نتیجه همراهی و همیاری صدها نفر از عاشقان اهل بیت در سراسر میهن اسلامی‌مان دانسته شده و روش گردآوریِ شعارها چنین بیان شده است: «برای دست‌یابی به بهترین شعارها، از بخشی از انبوه فعالان عرصه هیأت، اعم از سخنرانان محترم، مداحان اهل بیت، مدیران، خادمان و عموم مخاطبان هیأت‌های مذهبی در سراسر کشور، درخواست کردیم تا شعار پیشنهادی‌شان برای ماه رمضان 1434 را به سامانه پیامک جامعه ایمانی مشعر ارسال نمایند. چند نفر از دوستان نیز زحمت کشیدند و شعارهای پیشنهادی فعالان هیأتی شهرشان را جمع‌آوری کردند و در اختیار جامعه ایمانی مشعر قرار دادند. از میان شعارها و پیامک‌های فراوانی که به دستمان رسید، تعدادی را به دلیل نداشتنِ ویژگی‌های لازم برای شعار هیأت، حذف نمودیم؛ و نتیجه در قالب دومین شعائر منتشر می‌شود.»
بخش اصلیِ سومین شماره «شعائر»، شعارهای پیشنهادی به هیأت‌ها، ویژه ایام محرم و صفر می‌باشد. «آرام جانم می‌رود»، «پابه پای حماسه می‌آییم»، «ما را نسیم پرچم تو زنده می‌کند»، «ایستادگی بر عقیده، تاپای تحریم آب»، «در سینه‌هامان تا ابد حب تو داریم» و… تعدادی از این شعارها می‌باشند.

شماره سوم شعائر به همت معاونت تولیدات رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر، در دو رنگ و قطع خشتی و به قیمت 1000 تومان منتشر شده است. برای دریافت نسخه دیجیتال «شعائر» می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی جامعه ایمانی مشعر به نشانی www.1542.ir مراجعه فرمایید.

دانلود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: