یکشنبه 10 نوامبر 13 | 13:34

پرچم‌های چینی در محرم حسینی+قیمت‌ها

در چند وقت گذشته حتی پرچم ایران در کشور چین چاپ می‌شد، اما در حال حاضر با افزایش حجم تولید داخلی واردات بسیار کم شده و در چند وقت اخیر ثبت سفارش در رابطه با واردات پرچم به ثبت نرسیده است.


با شروع ماه محرم تقاضا برای برخی محصولات مانند پرچم و پارچه سیاه افزایش می‌یابد.

مرکز اصلی فروش این محصولات در تهران خیابان ناصر خسرو بوده که در چند روز گذشته به شلوغی همیشگی این خیابان به دلیل افزایش تقاضا برای خرید پرچم و پارچه سیاه افزوده شده است.

این محصولات مانند دیگر کالاها با وجود تولید داخلی از کشور چین وارد می‌شود، اما در چند وقت گذشته با رونق تولید داخلی و افزایش قیمت دلار حجم واردات به شدت کاهش یافته است.

در این باره عضو هیات مدیره اتحادیه صباغان از افزایش 100درصدی تقاضا برای خرید پرچم خبر می‌دهد.

علیرضا خواجوی اظهار کرد: با شروع ماه محرم تقاضا برای خرید پرچم افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در چند وقت گذشته حتی پرچم ایران در کشور چین چاپ می‌شد، اما در حال حاضر با افزایش حجم تولید داخلی واردات بسیار کم شده و در چند وقت اخیر ثبت سفارش در رابطه با واردات پرچم به ثبت نرسیده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صباغان تصریح کرد: شاید در انبارها مقداری از پرچم‌های چینی برای ماه محرم وجود داشته باشد و در چند روز گذشته برای فروش به بازار ورود پیدا کرده باشد.

خواجوی در رابطه با پرچم‌های مورد استفاده در ماه محرم گفت: پرچم‌های مذهبی در سایز 50 در 70، 100 در 70، 170 در 100 در هیات‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در کنار آنها قرنیز‌های کتیبه‌ای که به صورت متری به فروش می‌رسند نیز خودنمایی می‌کنند.

وی ادامه داد: قرنیز‌های کتیبه‌ای در کارخانه‌ها با ماشین‌آلات مخصوص به صورت متری تولید می‌شود. هم‌چنین در کنار پرچم و قرنیزهای پارچه‌ای از بنر استفاده می‌شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه صباغان خاطرنشان کرد: پرچم، قرنیز و بنر به دلیل تفاوت کیفیت چاپ، دوخت و پارچه مصرفی قیمت متفاوتی دارند.

وی در رابطه با پرچم محوطه‌ای یادآور شد: پرچم‌های محوطه‌ای که بیشتر در اتوبان‌ها استفاده می‌شود بنا بر کیفیت و سایر از 15 هزار تومان تا 25 هزار تومان به فروش می‌رسند.

خواجوی در پایان تاکید کرد: پرچم‌های سفارشی که بیشتر به پرچم‌های استقبال و پرچم‌های رومیزی معروف هستند به صورت سفارشی تولید می‌شوند که هر پرچم استقبال 25 در 30 بین 700 تا 1000 تومان و پرچم‌های رومیزی با پایه سنگ مرمر دانه‌ای 10 هزار تومان به فروش می‌رسند.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: