یکشنبه 10 نوامبر 13 | 13:46

سلحشور: اولین نقشی که بازی کردم «حر» بود

کارگردان سریال جهانی «یوسف پیامبر(ع)» گفت: اولین نقشی که بازی کردم و با آن به دنیای هنر آمدم، نقش «حر» بود.


سلحشوربرنامه «به رنگ آفتاب» طی روزهای اخیر میزبان «فرج‌الله سلحشور» کارگردان سریال مردان آنجلس و یوسف پیامبر(ع) است.

او در این برنامه در سخنانی درباره ورودش به دنیای هنر گفت: ورود من به مقوله هنر و کار هنر با نمایشنامه «حر» و ایفای نقش «حر» در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه به روایت خاطره‌ای از دوران اجرای این نمایشنامه پرداخت و اظهارداشت: آن زمان این نمایشنامه از سوی مردم با استقبال بالایی برخوردار بود. یک شب وقتی نمایش تمام شد، دیدم یکی از افسران گارد که برای تماشای نمایش آمده بود،همچنان نشسته و بسیار منقلب است. از او علت را پرسیدم که گریه کنان پاسخ داد یک لحظه خودم را جای حر دیدم.

سلحشور در ادامه سخنانش همچنین از زبان گویای هنر گفت که می‌تواند تاثیر بسیاری در فرهنگ اسلامی و عاشورا داشته باشد.

سلحشور تصریح کرد: سال‌های قبل تصمیم داشتم سریال «حضرت آدم» را بسازم ولی به دلیل پیچیدگی بسیاری که داشت، منصرف شدم و به جای آن به سراغ حضرت یوسف (ع) رفتم و خوشحالم که دیده شد و بازتاب بسیاری هم در دنیا داشت.

وی در پایان سخنانش درباره سریال حضرت موسی(ع) سخن گفت و توضیح داد که بلافاصله پس از پایان ساخت سریال یوسف(ع)، شروع به نگارش داستان سریال موسی(ع) کرده و تا به حال حدود 56 قسمت آن را نوشته است.

مجموعه برنامه «به رنگ آفتاب» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «محمد هوشیاری» هر روز ساعت 18 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز نیمه شب و بعد از برنامه «این شب‌ها» به روی آنتن می‌رود.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: