یکشنبه 10 نوامبر 13 | 14:49

فیلم: «مادر شهیدان»

«مادر شهیدان» نام مستندی کوتاه به کارگردانی سید احسان اصغرزاده است. این فیلم درباره زندگی یک مادر سوری است که تروریست‌های تکفیری فرزندانش را به شهادت رسانده‌اند.


«مادر شهیدان» نام مستندی کوتاه به کارگردانی سید احسان اصغرزاده است. این مستند 11 دقیقه‌ای در سال 91 در مرکز مستند حقیقت تولید شده است. این فیلم درباره زندگی یک مادر سوری است که تروریست‌های تکفیری فرزندانش را به شهادت رسانده‌اند.

ام ممدوح مادر حسین، باسم و بسام است. او سه پسرش را که عضو ارتش سوریه بودند از دست داده است. تروریست‌های تکفیری فرزندانش را به شهادت رسانده‌اند و او و 8 فرزند دیگرش را به سوگ نشانده‌اند. ام ممدوح زنی مقاوم است که در زندگی مشکلات زیادی را تحمل کرده است. او با تنگ دستی و به تنهایی فرزندانش را بزرگ کرده است. خودش می‌گوید پس از بمباران سوریه توسط اسرائیل در ژوئن 1967 مجبور به مهاجرت شده است.

تهیه‌کنندگی «مادر شهیدان» را مرتضی شعبانی بر عهده دارد. طه فروتن، تدوینگر؛ سید احسان اصغرزاده، تصویربردار؛ حسین محمودیان، گوینده و سید علی فاطمی، نویسنده این مستند هستند. این مستند در مجموعه مستند «دژ پایداری» توسط مرکز مستند حقیقت منتشر شده است.

[jwplayer mediaid=”242764″]

دانلود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: