دوشنبه 11 نوامبر 13 | 00:34

سخنرانی اولاند در کنست رژیم صهیونیستی

دیدار رئیس جمهور فرانسه از اسرائیل در شرایطی صورت می‌گیرد که به گفته محافل غربی پاریس نقشی مخرب در مذاکرات اخیر ایران و گروه 1+5 در ژنو داشته است و از انعقاد توافق احتمالی طرفین جلوگیری کرده است.


اولاندروزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشت، قرار است «فرانسوا اولاند» روز دوشنبه هفته آینده در کنست اسرائیل سخنرانی کند.

این خبر تقریبا یک هفته بعد از آن منتشر می‌شود که «یولی الدستاین» رئیس کنست اسرائیل اعلام کرد که از اولاند در پارلمان اسرائیل استقبال نمی شود زیرا او تصمیم گرفت که با قانونگذاران در کنست صحبت نکند و در عوض به گفت‌و‌گو با دانشجویان بپردازد.

از سوی دیگر یک مقام سفارت فرانسه در تل‌آویو نیز در آن زمان اعلام کرد که برنامه سفر اولاند هنوز نهایی نشده است.

دیدار رئیس جمهور فرانسه از اسرائیل در شرایطی صورت می‌گیرد که به گفته محافل غربی پاریس نقشی مخرب در مذاکرات اخیر ایران و گروه 1+5 در ژنو داشته است و از انعقاد توافق احتمالی طرفین جلوگیری کرده است.

به نوشته جروزالم پست اولاند از هفته قبل تا کنون تغییر عقیده داده‌ است و در نظر دارد تا وزرا، اعضای پارلمان و روزنامه نگاران را از فرانسه به کنست آورد.

اولاند دوشنبه هفته آینده با شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی، نتانیاهو نخست وزیر و دیگر مقامات این رژیم پیش از سخنرانی در کنست دیدار خواهد کرد.

تغییر عقیده اولاند برای سخنرانی در کنست اسرائیل در حالی منتشر شده است که سفر وی به سرزمین اشغالی دو روز پیش از نشست جدید ایران و گروه 1+5 یعنی چهارشنبه هفته آینده صورت خواهد گرفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: