دوشنبه 11 نوامبر 13 | 10:46

سید حسن نصرالله: به امام خامنه‌ای پایبندیم

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به پایبندی مقاومت در تصمیم گیری‌ها و کارهای خود به امام خمینی (ره) و پس از ایشان به رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کرد که مقاومت برای ورود به میدان جنگ به مراجع و فقها مراجعه می کند.


سید حسن نصرالله: به امام خامنه‌ای پایبندیم«سید حسن نصرالله» شامگاه یکشنبه در هفتمین مراسم عاشورایی در بیروت در جمع عزاداران حسینی گفت: باید سالگرد روز شهید را همیشه زنده نگه داریم زیرا این موضوع بر زندگی ما و فرزندان ما تأثیرگذار خواهد بود.

سید حسن نصرالله با اشاره به ضرورت آشنایی با کرامت شهدا و خانواده‌های آنان و مجروحان و اسرایی که به خاطر میهن جانفشانی کرده‌اند، اظهار داشت: عملیات شهادت طلبانه احمد قصیر آغازگر پیروزی بود و با این عملیات لبنان و مقاومت در مسیر پیروزی قرار گرفت و رژیم اشغالگر در مسیر شکست.

سید حسن نصرالله با اشاره به اظهار نظر‌ها و موضع گیری‌ها به نام اسلام گفت: مصیبت بزرگ هنگامی است که فردی نظرات شخصی خود را بدون استناد به قرآن و سنت رسول او به عنوان «اسلام» ارائه می‌کند و بد‌تر از آن هم این است که آن‌ها برای خون ریزی و تعرض فتوا می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: علمای بزرگ و برخی مراجع ما از عراق به ایران رفتند تا در خصوص مقابله با اشغالگرانی که قصد تجزیه ایران را داشتند فتوا دهند؛ هدف از این کار دفاع از حاکم نبود بلکه این اقدام برای جلوگیری از افتادن کشور به دست اشغالگران صورت گرفت.. کشوری در معرض اشغالگری و تجزیه قرار داشت، و فق‌ها آمدند و گفتند که باید مقابله کنیم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: باید همواره بر اهمیت این جنبه از موضوع تأکید کنیم؛ ما در حزب الله تأکید می‌کنیم که نمی‌خواهیم به جهنم برویم و می‌گوییم که ما به دنبال آخرت هستیم و آخرتمان برای ما اهمیت دارد و در راه خداوند گام بر می‌داریم؛ به همین دلیل هنگامی که تصمیمی اتخاذ می‌کنیم یا وارد میدان یا عرصه و یا صحنه نبرد می‌شویم به علوم و سطح علمی خود مراجعه نمی‌کنیم، بلکه به سراغ فق‌ها و مراجع و بزرگان خود که دارای عالیترین درجه‌های فقهی، تقوی و آگاه به زمان و مکان هستند می‌رویم.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۹۸۲ هنگامی که مجاهدان وارد میدان نبرد شدند برخی می‌گفتند که جنگ با اسرائیل حرام است.. اگر می‌خواستیم به حرف آن‌ها گوش دهیم با اسرائیل نمی‌جنگیدیم، ولی ما به مراجع بزرگ خود مراجعه کردیم. «امام خمینی» (ره) به مقاومت و روش و کار جهادی و استشهادی مشروعیت داد. در این راه شهید دادیم و همچنان شهید می‌دهیم و آن‌ها و خانواد‌هایشان می‌دانند که ما فقط در یک راه آن هم در راه رضای خداوند حرکت می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این به خاطر پایبندی ما به «امام خمینی» قدس سره بود و بعد از ایشان هم به امام و رهبری آیت الله العظمی «سید علی حسینی خامنه‌ای» پایبندیم. برخی از مردم به این دلیل به ما خرده می‌گیرند.. اما بالعکس شما (طرف مقابل) که تصمیم گرفته و وارد جنگ می‌شوید و قرارداد می‌بندید، به کدام فرد متخصص مراجعه می‌کنید؟ و ایا کاری که انجام می‌دهید واقعا برای رضای خداوند است؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: