دوشنبه 11 نوامبر 13 | 16:54

«دانشنامه حج» روی اینترنت قرار گرفت

دانشنامه بزرگ حج و حرمین شریفین در قالب پنج جلد به موضوعاتی چون مناسک، اسرار و معارف، حج‌گزاری کشورهای اسلامی، کتاب شناسی و نیز آداب و رسوم اجتماعی پرداخته است.


حجت‌الاسلام روزبه برکت رضایی مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری از انتشار آنلاین دانشنامه حج در این پایگاه خبری خبر داد و گفت: پیش از این دانشنامه بزرگ حج و حرمین شریفین در قالب پنج جلد در دیدار کارگزاران حج با مقام معظم رهبری رونمایی شده است که تمام متن این دانشنامه به صورت الفبایی و با مدخل‌های مستقل در پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری انتشار یافت.

وی افزود: این دانشنامه به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت تدوین یافته که به موضوعاتی چون مناسک، اسرار و معارف، حج‌گزاری کشورهای اسلامی، کتاب شناسی و نیز آداب و رسوم اجتماعی پرداخته شده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده موسوی رئیس پژوهشکده حج و زیارت در خصوص دانشنامه حج گفت: در دوره‌ای که به عصر انفجار اطلاعات معروف است، تدوین چنین دائرة‌المعارف عظیمی در قالب حدود 3 هزار مدخل و موضوع بسیاری ضروری بود.

وی ادامه داد: 5 گروه علمی شامل تاریخ و اعلام، جغرافیای تاریخی، فقه، مطالعات اجتماعی و کتاب شناسی در این کلان پروژه در حال فعالیت هستند، همچنین حدود 100 نفر از پژوهشگران حوزه در زمینه تألیف مقالات، ارزیابی و آماده سازی دانشنامه با ما همکاری دارند.

حجت‌الاسلام علیزاده موسوی گفت: با توجه به اینکه این اثر عظیم در راستای تقریب بین مذاهب، نقش بسیار مهم و مؤثری ایفا می‌کند، بنابراین امیدواریم که در آینده بتوانیم به زبان‌های مختلف آن را منتشر کنیم.

علاقه‌مندان برای مطالعه آنلاین دانشنامه حج از اینجا اقدام کنند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: