سه‌شنبه 12 نوامبر 13 | 11:43

تصویر منتشر نشده از امیرالاستشهادیون لبنان

تا سه سال بعد از شهادت احمد قصیر جز تعداد اندکی از فرماندهان حزب‌الله کسی از نحوه عملیات و شخصی که آن را انجام داده خبر نداشت. این سید حسن نصرالله بود که در مراسمی نام احمد قصیر را برد و گفت که آن عملیات چگونه به انجام رسید.


«شهید احمد جعفر قصیر» جوانی 19 ساله از اهالی روستای «دیر قانون النهر» کسی بود که هدایت پژوی سفید رنگ را در روز 11 نوامبر 1982 به‎ عهده داشت و بی‎سابقه‎ترین کابوس تاریخ رژیم صهیونیستی را خلق کرد. حزب الله او را «امیر الاستشهادیون» لقب داد و روز شهادت او را «روز شهید» نام نهاد.

تا 3 سال بعد از شهادت احمد قصیر جز تعداد اندکی از فرماندهان حزب‌الله کسی از نحوه عملیات و شخصی که آن را انجام داده خبر نداشت. این سید حسن نصرالله بود که در مراسمی نام احمد قصیر را برد و گفت که آن عملیات چگونه به انجام رسید.

شهید احمد قصیر در عملیاتی استشهادی که 5 ماه پس از اشغال جنوب لبنان صورت گرفت، مقر فرماندهان و افسران ارتش رژیم صهیونیستی را منفجر کرد. طی این عملیات بنا بر برخی گزارش ها 148 صهیونیست و بنابر بعضی گزارش های دیگر بیش از 150 نظامی صهیونیست به هلاکت رسیدند.

13920816000269_PhotoL

شهید احمد قصیر آغازکننده‌ی عملیات‌های استشهادی در مقابل رژیم صهیونیستی است. وی متولد سال 1963 است. این شهید در ساختمان هشت طبقه‌ی مقر فرماندهی نظامی ارتش اسرائیل واقع در صور عملیاتی استشهادی به انجام رساند. طی اعلام وقت روزنامه‌های اسرائیلی 141 فرمانده و سرباز اسرائیلی طی این عملیات کشته و 10 نفر مفقود شدند. این عملیات 5 ماه و 7 روز پس از آغاز اشغال کمربند جنوبی لبنان توسط اسرائیل انجام شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: