شنبه 16 نوامبر 13 | 12:13
در آستانه دور جدید مذاکرات ۱+۵ تشکیل می‌شود

زنجیره انسانی دانشجویان شریف به دور فردو

بیش از ۱۵۰ نفر از نخبگان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، در آستانه مذاکرات هسته‌ای کشور با گروه ۱+۵، در اقدامی خودجوش در اطراف سایت هسته‌ای فردو، زنجیره انسانی ایجاد می‌کنند.


به گزارش تریبون مستضعفین در آستانه مذاکرات هسته‌ای کشور با گروه 1+5، بیش از 150 نفر از نخبگان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در اقدامی خودجوش با ایجاد زنجیره انسانی در اطراف سایت هسته‌ای فردو و با شعار «فردو قلب ماست» آمادگی خود را برای حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای کشور و تاکید بر ادامه مسیر شهدای هسته‌ای به جهانیان اعلام می‌کنند.

بر اساس این گزارش، تعداد این دانشجویان برای تشکیل زنجیره انسانی در حال افزایش است و سایر دانشجویان و نخبگان کشور نیز می‌توانند در این حلقه حضور داشته باشند.

شایان ذکر است، این زنجیره انسانی عصر روز سه‌شنبه 28 آبان‌ماه و یک روز قبل از آغاز دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 با حضور دانشجویان و نخبگان تشکیل می‌شود.

جناب آقای دکتر صالحی

ریاست محترم سازمان انرژی اتمی

سلام علیکم و رحمۀ الله

انقلاب اسلامی مردم ایران ندای “هیهات منا الذله” ای بود که پس از قرن­ها بار دیگر در جهان طنین انداز شد و نوید بخش احیای دوباره جبهه حق علیه باطل گردید. به برکت خون شهدا و با هدایت­های مدبرانه امام و رهبری، امروز جمهوری اسلامی پرچم­دار مقابله با تمام سلطه­جویی­ها و زیاده طلبی­های ظالمان و مستکبران عالم و نیز نقطه امید همه مظلومین و مستضعفین قرار گرفته­ است.

این جایگاه بی­نظیر جمهوری اسلامی باعث گردید تا از همان آغاز دشمنان این انقلاب از هیچ خصومتی علیه ملت ایران فروگذار نکنند و در این میان جای تردید نیست که مهمترین عامل مقابله با این خصومت­ها پیشرفت علمی­ و همه جانبه کشور است که به دست دانشجویان و اساتید این مرز و بوم رقم می­خورد.

ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بر این باوریم که تنها راه پیشرفت کشور و نیز اعتلای جایگاه آن در نظام بین­الملل، تکیه بر ظرفیت­های درونی با به کارگیری استعدادهای داخلی کشور می­باشد. تجربه 35 ساله انقلاب ­اسلامی گواهی بر این مدعاست که هرگاه بر توان درونی کشور اعتماد کردیم، به نتیجه رسیده­ایم و دستاوردهای امروز کشور در عرصه هسته­ای نیز نمونه­ای از این مهم می باشد. این دستاوردها حاصل نشده­است مگر با مجاهدت­های ملت ایران به­ خصوص شهدای علمی که با فداکاری­های خود زمینه­ی رسیدن به این جایگاه بی بدیل در زمینه علم و فناوری را فراهم نمودند.

جناب آقای دکتر صالحی؛ ما نخبگان و دانشجویان دانشگاه شریف به عنوان عضو کوچکی از جامعه نخبگانی کشور، اعلام می­داریم این دستاوردهایی که ملت ایران برای دستیابی به آن­ها هزینه­های بسیاری را متحمل گردیده­است، سرمایه­های گرانبهای کشور هستند که در راه صیانت از آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و در این مسیر در کنار مسئولین محترم کشور، همچون احمدی­روشن­ها تا پای جان ایستاده­ایم. دشمنان مردم ایران و مستکبران عالم گمان مبرند که این سرمایه­ها را به بهای اندک از دست می­دهیم. این اطمینان را می­دهیم که در راه حفظ و توسعه این دستاوردها با تمام توان علمی خود به میدان آمده و همراه با همه مردم تمام همت و تلاش خود را در جهت شکوفایی هرچه بیشتر این دستاوردها به کار می­بندیم.

در میان تمامی این دستاوردها، سایت هسته­ای فردو که به دست متخصصان فداکار ایرانی راه اندازی شد تبدیل به نمادی از پیشرفت فناوری و صنعتی کشور در خاطر ملت عزیز ما گردیده است. برخورداری از بالاترین سطح ایمنی، تولید اورانیوم با غنای 20 درصد و… باعث گردیده تا این سایت اهمیت و جایگاه ممتازی پیدا کند.

در همین راستا روز سه­شنبه مورخ 28 آبان، حلقه انسانی به دور سایت هسته ای فردو با شعار “فردو قلب ما است” تشکیل خواهد شد تا پیام آمادگی دانشجویان را در جهت حفظ و توسعه دستاوردهای شهدای هسته­ای به گوش جهانیان برساند و به تمامی زیاده­خواهان نشان دهد که آنچه به بهای گران و هزینه­های بسیار بدست آمده، به ارزانی در مقابل زیاده­طلبی­های دشمنان از دست نخواهد رفت؛ لذا در اینجا ضمن دعوت از حضرتعالی که زمانی ریاست دانشگاهمان را برعهده داشته و همواره در زمره اساتید فداکار و متعهد کشور بوده و هستید، از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه­های کشور، و نیز مسئولین دعوت می­کنیم تا در این حرکت نمادین همراه با دانشجویان دانشگاه شریف حضور به هم رسانند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: