شنبه 16 نوامبر 13 | 12:35

شیخ فتنه فرار کرد

منابع خبری از موفق شدن شیخ فتنه در سوریه در فرار از محل پناهش در لبنان به مقصد خاک سوریه خبر دادند.


احمد الاسیرشیخ احمد الاسیر معروف به شیخ فتنه سلفی موفق شد از اردوگاه عین الحلوه به شهر طرابلس در شمال لبنان فرار کند و از آنجا هم به اتفاق تنی چند از هوادارانش به روستای البویضه در سوریه منتقل شود.

براساس اطلاعات رسیده هم اکنون شیخ فتنه سلفی در استان حمص و در روستای القصیر حضور دارد و در آنجا پناه گرفته است .

براساس تازه ترین خبرهای رسیده از سوریه ارتش دولت سوریه چنی پیش موفق شد تماس تلفنی را شناسایی کند که از این روستا بین شیخ احمد الاسیر و دختری بنام هنادی که گفته می شود فرزند شیخ فتنه در لبنان است رهگیری کند.

به گفته منابع امنیتی سوری شیخ فتنه بعد از انتقال به سوریه گروهی از هواداران خود را برای جنگ به روستای العصافیر ارسال کرد که در درگیری با ارتش شماری از آنها کشته و شماری دیگر هم به اسارت در آمدند.

منابع امنیتی سوریه بعد از به اسارت گرفتن شماری از هواداران الاسیر متوجه شدند هم اکنون شیخ فتنه در حال تشکیل گروهی مسلح است تا با حمایت مستقیم مقامات دولت قطر در داخل سوریه با نظامیان ارتش بجنگند.

یک منبع آگاه سوریه در این رابطه گفت: شیخ احمد الاسیر معروف به شیخ فتنه سلفی بعد از تشکیل این گروهی که با حمایت دولت قطر تشکیل می شود، قصد دارد بین سوریه و لبنان از طریق عرسال و بلندی های قلمون نیروهای خود را امتداد دهد.

پایگاه خبری آسیا هم در این باره اعلام کرد: الاسیر بیشتر تلاش می کند در منطقه عرسال یا قلمون برای خود پایگاه نظامی تشکیل دهد تا از این طریق هم به آموزش نیروهای خود بپردازد و هم از این منطقه در داخل خاک لبنان و سوریه دست به اقدامات تروریستی و خرابکارانه بزند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: