شنبه 16 نوامبر 13 | 13:42

۲۲ سوال از فرجی دانا

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به سؤال ۲۲ نماینده مجلس از وزیر علوم در جلسه سه‌شنبه این کمیسیون خبر داد.


عطاءالله سلطانی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، در بیان جزئیاتی از سؤال سیدمحمود نبویان به نمایندگی از 22 نفر از نمایندگان مجلس از رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این سؤال مربوط به عزل و نصب‌های صورت گرفته از سوی وزیر علوم است.

وی با اشاره به جلسات کمیسیون آموزش با رضا فرجی‌دانا پیش از برگزاری جلسه رای اعتماد یادآور شد: آقای فرجی‌دانا در آن جلسات به اعضای کمیسیون قول داده بودند که از افرادی که ممکن است ایجاد کننده بستر آشوب و اختلاف در دانشگاه‌ها باشند، استفاده نکند.

سلطانی ادامه داد: آقای فرجی‌دانا قول دادند از افرادی که در فتنه نقش داشته و نسبت به آنها نظرات مثبت و منفی وجود دارد، در وزارت علوم استفاده نکنند؛ آقای فرجی‌دانا دغدغه‌های نمایندگان را پذیرفت و تاکید کرد که به دنبال آرامش دانشگاه‌ها است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: آقای فرجی‌دانا با این تعهدات به صحن مجلس آمد و نماینده‌ها به وی رای مثبت دادند اما متاسفانه بلافاصله بعد از حضورش در وزارت علوم همان افراد را در این وزارتخانه منصوب کرد.

وی با اشاره به سؤال اعضای کمیسیون آموزش از وزیر علوم درباره انتصاباتش اظهار داشت: در کمیسیون هم توضیحات آقای فرجی‌دانا قانع‌کننده نبود.

سلطانی اضافه کرد: قرار بود انتصاب‌ها پس از استعلام از وزارت اطلاعات انجام شود که در برخی موارد این استعلام صورت نگرفت و حتی در یک مورد که استعلام منفی بود، فرد مورد نظر در وزارت علوم به سمتی منصوب شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت همچنین تاکید کرد: اگر آقای فرجی‌دانا به تعهدات خود عمل کند، نمایندگان از سؤالشان انصراف خواهند داد و در غیر این صورت سؤال را پیگیری می‌کنند.

سلطانی با بیان اینکه سؤالی به صورت انفرادی از وزیر علوم دارد، در تشریح جزئیات این سؤال اظهار داشت: سؤال من مربوط به برخورد نامناسب برخی از مسئولان وزارت علوم با ارباب رجوع است، البته معاون پارلمانی وزارت علوم قول دادند این معضل حل شود که در صورت اصلاح دیگر سؤال را پیگیری نخواهیم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: