شنبه 16 نوامبر 13 | 13:59

12 وزیر به مجلس می‌روند

۱۲ وزیر دولت «تدبیر و امید» هفته جاری در کمیسیون‌های تخصصی خانه ملت حاضر می‌شوند.


کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هفته جاری تشکیل جلسه می دهند.

آموزش و تحقیقات و فناوری

کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری روز یکشنبه میزبان وزیر اطلاعات جهت ارائه گزارش درمورد نحوه پاسخ به استعلامات خواهد بود.

بررسی طرح تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه و طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در دستور کار جلسه روز یکشنبه این کمیسیون قرار دارد.

جلسه کارگروههای آموزش و پرورش، تحقیقات و فناوری، علوم انسانی و اسلامی شدن دانشگاهها، آموزشهای مهارتی و آموزش عالی و آموزش پزشکی روز دوشنبه برگزار می شود.

دعوت از معاونت برنامه ریز ی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، دیوان محاسبات، وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و خزانه داری کل کشور برای بررسی بودجه سال جاری و سال آینده مراکز آموزشی کشور برنامه روز سه شنبه این کمیسیون است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناروی برای پاسخگویی به سوال سید محمود نبویان به نمایندگی از 22 نماینده مجلس و سوال عطالله سلطانی صبور، روز سه شنبه در کمیسیون آموزش و تحقیقات حاضر می شود.

کمیسیون اجتماعی

بررسی طرح تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی کشور، ادامه بررسی مشکلات کارگران نی بر نیشکر، ادامه بررسی طرح خدمات رسانی به ایثارگران دستور کار روزهای یکشنبه و سه شنبه کمیسیون اجتماعی مجلس است.

دعوت از نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخ به سوال کامران نماینده اصفهان و دعوت از حجتی وزیر جهادکشاورزی برای پاسخ به سوال بخشایش اردستانی برنامه روز سه شنبه این کمیسیون است.

طرح بیمه اجتماعی فراگیر روز یکشنبه در کارگروه رفاه اجتماعی بررسی می شود.

کارگروه اداری و استخدامی نیز روز دوشنبه به مسائل و مشکلات بازنشستگان رسیدگی خواهد کرد.

کمیسیون اقتصادی

ارائه گزارش درباره عملکرد صندوق توسعه ملی از ابتدای تشکیل تا 1392/3/31 و بررسی مشکلات شرکتهای تولید خوراک دام و طیور، برنامه روزهای یکشنبه و دوشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس است.

وزیر جهاد کشاورزی روز سه شنبه برای پاسخ به سوال ایرج ندیمی نماینده لاهیجان، سوال مشترک احمد بخشایشی اردستانی و محمد فیروزی نمایندگان اردستان و نطنز و بادرود در این کمیسیون حضور می یابد.

رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در همین روز برای پاسخ به سوال مشترک اربابی، کاشانی و پشنگ نمایندگان ایرانشهر، زاهدان و خاش و سوال عوض حیدرپور نماینده شهرضا در جلسه کمیسیون حضور می یابد.

چیت چیان وزیر نیرو نیز برای پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان و همچنین عزیزی، ثروتی و قاسم جعفری نمایندگان شیروان و بجنورد روز سه شنبه به کمیسیون اقتصادی مجلس می رود.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز یکشنبه آخرین اخبار و تحولات بین المللی را مورد بررسی قرار می دهند.

رحمانی فضلی وزیر کشور نیز روز سه شنبه برای پاسخ به سوال علی ایران پور نماینده مبارکه و سوال مشترک فتح الله حسینی و سید سعید حیدری طیب نمایندگان قصر شیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، خسروی، نفت شهر و کرمانشاه و همچنین سوال مشترک امید کریمیان، سالار مرادی، محسن بیگلری و رسول خضری نمایندگان مریوان، سرو آباد، سنندج، کامیاران و دیوان دره، سقز و بانه و پیرانشهر و سردشت و سوال فتح الله حسینی نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب در کمیسیون امنیت ملی حاضر می شود.

دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی برای پاسخ به سوال مشترک امید کریمیان، سالار مرادی، محسن بیگلری و رسول خضری نمایندگان مریوان، سروآباد، سنندج، کامیاران و دیوان دره، سقز، بانه، پیرانشهر و سردشت به کمیسیون امنیت ملی می رود.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز سه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر خارجه و معاونان وی نیز جلسه مشترک برگزار می کنند.

کارگروه امنیت این کمیسیون طرح جرم سیاسی را روز یکشنبه بررسی می کند. کارگروه روابط خارجی نیز در هیمن روز ادامه بررسی لایحه موافقتنامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر را در دستور کار دارد.

کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژِی مجلس روز یکشنبه ادامه بررسی طرح جمع آوری آب باران را در دستور کار دارد.

دعوت از وزیر نفت برای ارائه برنامه های وزارت نفت با حضور معاونان و مدیران شرکتهای اصلی وزارت نفت برنامه روز سه شنبه این کمیسیون است.

کارگروه بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت ایران با حضور مسولان و کارشناسان وزارت نفت، دیوان محاسبات کشور، مرکز پژوهشها، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سازمان بازرسی کل کشور روز یکشنبه جلسه برگزار می کند.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

ادامه رسیدگی به طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری و دعوت از رئیس کل و دادستان دیوان محاسابت برای ارائه گزارش عملکرد و بودجه پیشنهادی سال 93 دیوان محاسبات برنامه کاری روز یکشنبه کمیسیون برنامه و بودجه است.

این کمیسیون روز سه شنبه نیز از رئیس کل بانک مرکزی برای ارائه برنامه های کاری و گزارش عملکرد و اقدامات و استماع نقطه نظرات اعضای کمیسیون پیرامون مسائل مختلف مربوط به حوزه وظایف بانک، دعوت کرده است.

رسیدگی به طرح اصلاح و الحاق یک تبصره به ماده 123 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی نیز روز سه شنبه بررسی می شود.

کارگروه ویژه این کمیسیون روز شنبه پیرامون منابع هدفمند سازی یارانه ها در بودجه سال 93 کل کشور تشکیل جلسه می دهد.

کارگروه عمومی و دفاعی این کمیسیون روز سه شنبه کار بررسی طرح اصلاح ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی را در دستور کار دارد. کارگروه اقتصادی نیز ادامه رسیدگی به نحوه اجرای بندهای درآمدی قانون بودجه سال 92 کل کشور و ادامه بررسی طرح لغو بند 58 قانون بودجه سال 92 کل کشور و ادامه بررسی طرح اصلاح مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده را در روزهای دوشنبه و سه شنبه در دستور کار دارد.

کارگروه اجتماعی نیز ادامه بررسی اصلاح بند ب ماده 44 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و الحاق یک تبصره به آن را روز سه شنبه در دستور کار دارد.

کمیسیون بهداشت و درمان

بررسی طرح استفساریه ماده 77 قانون تامین اجتماعی مصوب 14 مهرماه سال 92 اعاده شده از شورای نگهبان ، بررسی طرح آموزشهای فنی و حرفه ای، استماع گزارش ریاست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و ادامه بررسی وضعیت بودجه بخش سلامت برنامه کاری روز یکشنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است.

ادامه بررسی طرح بیمه اجتماعی فراگیر نیز روز دوشنبه در این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.

دعوت از ریاست سازمان غذا و دارو وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ریاست سازمان ملی استاندارد برای ارائه گزارش در خصوص صحت و سقم آلودگی محصولات غذایی از جمله برنج ها، شیر و مواد پروتئینی و سرنگهای وارداتی برنامه کاری روز سه شنبه این کمیسیون است.

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

کمیسیون شوراها روز یکشنبه از فرماندهان نیروی انتظامی برای تشکیل جلسه دعوت به عمل آورده است.

کارگروه اصلاح قانون شوراها نیز روز یکشنبه تشکیل جلسه می دهد.

طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نیز روز سه شنبه در این کمیسیون بررسی می شود.

کمیسیون صنایع و معادن

رئیس جهاد دانشگاهی روز یکشنبه با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارشی درخصوص عملکرد و برنامه های جهاد دانشگاهی ارائه خواهد کرد.

ادامه بررسی طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه های روغنی و استماع گزارش رئیس سازمان مدیریت صنعتی درخصوص عملکرد و برنامه های این سازمان از دیگر برنامه های این کمیسیون در روز یکشنبه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز روز سه شنبه برای پاسخ به سوال نادر قاضی پور نماینده ارومیه، سوال حسین طلا نماینده تهران در جلسه کمیسیون حاضر می شود.

همچنین در همین روز وزیر تعاون گزارشی درخصوص مشکلات واحدهای تولیدی و برنامه های کارآفرینی به اعضای این کمیسیون ارائه خواهد کرد.

بررسی طرح آموزشهای فنی و حرفه ای برنامه دیگر روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن است.

کمیسیون فرهنگی

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس صبح یکشنبه با وزیر پیشنهادی ورزش و امور جوانان تشکیل جلسه می دهند تا در جریان بررسی برنامه های وی قرار گیرند.

ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده برنامه دیگر این کمیسیون در روز یکشنبه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به سوال حمید رسایی نماینده تهران ، سوال زهره طبیب زاده نوری نماینده تهران و سوال سید محمود نبویان نماینده تهران به نمایندگی از 56 نفر، سوال جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات و سوال سید محمد بیاتیان نماینده بیجار به نمایندگی از دو نماینده دیگر و سه سوال علی ایران پور نماینده مبارکه روز سه شنبه به کمیسیون فرهنگی می رود.

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

استماع گزارش سید صفدر حسینی میدرعامل صندوق توسعه ملی و ادامه رسیدگی به گزارش کارگروه منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص طرح کاهش آلودگی هوای کشور و طرح یک فوریتی الزام دولت به حمایت از استان هایی که مورد هجوم پدیده ریزگردها قرار دارند.

وزیر نیرو روز سه شنبه برای پاسخ به سوال علی کائیدی نماینده پلدختر، سوال حسن کامران نماینده اصفهان، محمد سعید اربابی نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بنت و آشار، محمد حسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب و سوال علی ایرانپور نماینده مبارکه در کمیسیون کشاورزی حضور می یابد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: