شنبه 16 نوامبر 13 | 15:33

شرکت آمریکایی سایت کلاه پهلوی را تحریم کرد

شرکت directi به عنوان یکی از معتبرترین ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، دسترسی به دامنه kolahpahlavi.tv را برای مدیران سایت سریال کلاه پهلوی متوقف و از تمدید مجدد این دامنه خوددداری کرد.


سایت سریال تلویزیونی «کلاه پهلوی» از روز چهارشنبه بیست و دوم مهرماه از دسترس خارج شد. طی پیگیری های صورت گرفته مشخص شد این اقدام جنبه تحریمی داشته و تحریم سایت سریال «کلاه پهلوی» kolahpahlavi.tv از طرف شرکت directi صورت گرفته و دسترسی به سایت این سریال از روز چهارشنبه بیست و دوم آبان ماه نودودو غیر ممکن شده است. مالکیت شرکت ثبت کننده دامنه‌های بین المللی Directi در حال انتقال به یک شرکت امریکایی است و لذا با توجه به تحریم‌های موجود از سوی کشور امریکا علیه ایران، این احتمال داده می شود که محدودیت‌هایی جهت دسترسی کاربران ایرانی به این دامنه و از سوی Directi اعمال گردیده است.

این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که دست اندرکاران این سایت تلویزیونی با ثبت کنترل پنل این سایت در خارج از کشور، پیش بینی لازم برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی را داشته‌اند اما به دلیل زیرشاخه ایرانی این سایت و نیز پرداختن این سایت به مباحث خاص، امکان جابجایی و تمدید این دامنه فعلا حذف شده است.

البته اینکه ساپورتر هندی که بخش فنی «کلاه پهلوی» با آن در ارتباط است، قول داده تا هرچه سریع‌تر این مشکل را حل کند و یا پنل را تمدید نماید و یا اینکه طی روزهای آینده امکان جابجایی و تمدید این دامنه را فراهم کند اما دست اندرکاران این سایت به زودی «کلاه پهلوی» را با نشانی جدید www.kolahpahlavitv.ir فعال خواهند نمود.

برچسب‌ها: ، ،