شنبه 16 نوامبر 13 | 18:49

آلبوم «عصر روز دهم» منتشر شد +دانلود

در میان قطعات این آلبوم یک قطعه در دستگاه همایون و یک قطع هم در قالب آواز اصفهان کار شده است. یک قطعه دیگر هم در قلب شور و دشتی آهنگسازی شده است. همچنین قطعه «قهرمان غم» را نیز بازسازی کرده‌ایم. «قهرمان غم» همان قطعه معروف «زینب زینب» است.


مهدی عبدلی خواننده آلبوم «عصر روز دهم» در  به بیان توضیحاتی درباره این آلبوم عاشورایی پرداخت و گفت: آلبوم تازه‌ای را به نام «عصر روز دهم» با آهنگسازی سعید عظیمی و عباس قادری و دکلمه صابر خراسانی از روز نخست ماه محرم منتشر کردیم تا در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی‌های مذهبی قرار گیرد. شعر قطعات این آلبوم را مرتضی امیری، حسین زحمتکش، آسیه رضایی و من سروده‌ایم که از سوی انتشارات «نیلا فرهنگ» منتشر شده است.

مهدی عبدلی عصر روز دهم

وی با بیان این که علاقه‌مند بودم آلبوم «عصر روز دهم» در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد، اظهار داشت: آلبوم «عصر روز دهم» را برای ماه محرم و مختص عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تهیه کرده‌ایم، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا قطعات این آلبوم را از طریق خبرگزاری تسنیم در اختیار عاشقان حسین(ع) قرار دهیم. کسانی که مایل به شنیدن و استفاده از این آلبوم باشند

عبدلی با اشاره به فضای ارکسترال این آلبوم گفت: نخستین آلبوم من نامش «ماه غریب» بود و به صورت اینترنتی منتشر شد. فضای آلبوم «ماه غریب» فضایی اکتیو و قطعاتش بیشتر ریتمیک بودند. اما این بار در آلبوم «عصر روز دهم» از تنظیمی ملایم و فضایی ارکسترال استفاده کرده‌ایم. اشعاری هم که در این آلبوم مورد استفاده قرار گرفته، فاخر و قابل تامل هستد.

این خواننده درادامه صحبت‌هایش درباره جایگاه موسیقی مذهبی در فرهنگ ایران اظهار کرد: موسیقی مذهبی را از گذشته در فرهنگ ایران داشته‌ایم. در تعزیه که قدمتی طولانی دارد و در زمره آیین‌های مذهبی ما به شمار می‌رود، همواره مقام‌های مختلف موسیقی ایرانی به کار گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای موسیقی مذهبی و آنچه در شأن محرم و فرهنگ عاشورایی باشد باید در انتخاب شعر و نوع موسیقی بسیار دقت کرد. به همین دلیل فضای آهنگسازی آلبوم «عصر روز دهم» را در قالب ردیف موسیقی ایرانی انتخاب کرده‌ایم.

عبدلی درپایان گفت: در میان قطعات این آلبوم یک قطعه در دستگاه همایون و یک قطع هم در قالب آواز اصفهان کار شده است. یک قطعه دیگر هم در قلب شور و دشتی آهنگسازی شده است. همچنین قطعه «قهرمان غم» را نیز بازسازی کرده‌ایم. «قهرمان غم» همان قطعه معروف «زینب زینب» است.

قطعه‌های موسیقی این آلبوم جهت بهره‌گیری عموم مردم در زیر منتشر شده است:

[jwplayer mediaid=”243595″]
دانلود

[jwplayer mediaid=”243596″]

دانلود

[jwplayer mediaid=”243597″]

دانلود

[jwplayer mediaid=”243598″]

دانلود

[jwplayer mediaid=”243599″]

دانلود

[jwplayer mediaid=”243600″]

دانلود

[jwplayer mediaid=”243601″]

دانلود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: