یکشنبه 17 نوامبر 13 | 11:29

هیگل: آمریکا از زمان پیروزی انقلاب در جنگ غیررسمی با ایران بود

وزیر دفاع آمریکا ضمن حمایت از پیشبرد دیپلماسی برای حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران اذعان داشت آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در یک جنگ غیررسمی با ایران بود.


هیگلوزیر دفاع آمریکا ضمن حمایت از پیشبرد دیپلماسی برای حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران اذعان داشت آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در یک جنگ غیررسمی با ایران بود.

وزیر خارجه آمریکا در یک سخنرانی در واشنگتن از رویکرد دیپلماتیک برای حل و فصل مجادله هسته‌ای غرب با ایران حمایت کرد، وی گفت: «اگر بتوانیم به‌سمت منافع مشترک حرکت کنیم، و به‌سوی حل و فصل موضوع برویم، هوشمندانه‌تر نیست که چنین کاری را انجام دهیم؟ تعامل به‌معنای تسلیم شدن و دلجویی نیست».

هیگل همچنین نسبت به انتقادات مطرح شده به دولت اوباما برای حرکت در مسیر دیپلماسی با ایران ابراز ناخرسندی کرد. وزیر دفاع آمریکا افزود واشنگتن از ابتدای انقلاب اسلامی در نوعی جنگ غیررسمی به ایران به سر می‌برد و برای رفع اختلافات در مذاکرات نیاز به زمان است.

دور اخیر مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه 1+5 در آستانه دستیابی به یک توافق به‌دلیل کارشکنی‌های صورت گرفته از سوی مقامات فرانسه متوقف شد و قرار است این گفت‌وگوها در پنج‌شنبه و جمعه پیشِ‌رو (30 آبان و یکم آذر) ادامه یابد.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: